Uniwersytet Zielonogórski - 10 mln zł dla UZ na realizację projektu

02 październik 2019
Uniwersytet Zielonogórski - 10 mln zł dla UZ na realizację projektu Adobe Stock

Dziś, o godz. 14.00 w Sali Senatu Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Licealnej 9 senator Stanisław Iwan w imieniu ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina przekaże symboliczny czek wartości 9 982 216,52 PLN na realizację projektu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pt. Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W uroczystości wezmą udział: prof. Wojciech Strzyżewski – prorektor UZ ds. studenckich i prof. Andrzej Pieczyński – prorektor UZ ds. rozwoju i współpracy z gospodarką

W realizację projektu są zaangażowane Wydziały:

Wydział Mechaniczny

Wydział Ekonomii i Zarządzania

Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu (Collegium Medicum)

Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska

Pion Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką

Celem projektu jest podniesienie kompetencji studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego, odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa oraz wsparcie zmian organizacyjnych i podniesienie kompetencji kadr dydaktycznych uczelni poprzez realizację kompleksowego programu wsparcia.

W ramach realizacji projektu Uniwersytet Zielonogórski udoskonali także jakość kształcenia poprzez kompleksową modernizację i integrację narzędzi IT.

W projekcie weźmie udział 800 osób:

- ponad 600 studentów zdobędzie kompetencje zawodowe, informatyczne, analityczne, komunikacyjne

- niemal 200 pracowników kadry dydaktycznej rozwinie kompetencje dydaktyczne (w tym posługiwanie się profesjonalnymi bazami danych i ich wykorzystania w procesie kształcenia) oraz umiejętności prezentacyjne i komunikacyjne.

Projekt będzie realizowany od października 2019 r. do końca stycznia 2023 r.

Źródło: Ewa Sapeńko Rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.