XI Lubuski Kongres Kobiet już w sobotę

04 październik 2019
Autor: 
XI Lubuski Kongres Kobiet już w sobotę Lubuskie.pl

5 października, już po raz 11., Lubuszanki spotkają się na Lubuskim Kongresie Kobiet, by porozmawiać o inspiracjach do realizacji marzeń i planów, prawach, postulatach, przyszłości. – Zapraszam do udziału w naszym spotkaniu, które w tym roku jest poświęcone kobiecie 30-lecia Wolnej Polski – radosnej, wolnej i żyjącej w zgodzie z samą sobą – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Różowy Marsz

Kongres rozpocznie się od Różowego Marszu, podczas którego będziemy promować profilaktykę raka piersi oraz uświadamiać, że choroba wcześnie wykryta jest wyleczalna. Kolor różowy jest symbolem walki z rakiem piersi. Uczestnicy marszu będą widoczni dzięki różowym parasolkom.

Różowy Marsz jest jednym z cyklu działań Samorządu Województwa Lubuskiego na rzecz profilaktyki raka piersi. Samorząd realizuje projekt "Lubuszanie skutecznie przeciw nowotworom", którego jednym z aspektów jest właśnie edukacja i podnoszenie świadomości na temat potrzeby wykonywania regularnych badań - szczególnie mammografii.

Zbiórka o godz. 10.20 przy Ratuszu. Wymarsz o godz. 10.30

Kobieta 30-lecia Wolnej Polski

Debata „Kobieta 30-lecia Wolnej Polski” to jeden z głównych punktów programu kongresu. W panelu wezmą udział:

Elżbieta Anna Polak - Marszałek Województwa Lubuskiego

Zofia Szozda - przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Kobiet

Marzena Korzik - policjantka z Gorzowa

prof. dr hab. Hanna Paluszkiewicz - Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego

ks. dr Arkadiusz Nowak - Prezes Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej

Anna Michalczuk - Wicestarosta Powiatu Żagańskiego

Katarzyna Borek - Kierownik działu łączności z Czytelnikami "Gazety Lubuskiej"

Maja Sałwacka - Zastępca Redaktora Naczelnego Gazety Wyborczej, Oddział Zielona Góra

Liderka Lubuskiego Samorządu

Lubuski Kongres Kobiet ma zachęcać kobiety do aktywnego, a zarazem jeszcze większego udziału w życiu społecznym i politycznym. Nie oznacza to jednak, że takich Pań w Lubuskiem nie ma już teraz. Okazją do uhonorowania takich Lubuszanek będzie rozstrzygniecie konkursu „Liderka Lubuskiego Samorządu”.

- Nasze Liderki to przykłady kobiet z pasją, pełnych zaangażowania, kobiet przebojowych, aktywnych społecznie – kobiet, które nie boją się wyzwań – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Poprzednie edycje konkursu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, otrzymaliśmy bardzo dużo zgłoszeń. Wybór był bardzo trudny, co niewątpliwie świadczy o tym, że mamy olbrzymi potencjał zaangażowanych Kobiet. W poprzednich edycjach uhonorowanych zostało 45 wyjątkowych liderek

100 lat polskiej mody

Zapraszamy na pokaz mody „Kobieta wczoraj i dziś - 100 lat polskiej mody” przygotowany przez Natalię Ślizowską - 12 kobiecych kreacji prezentujących stroje z różnych epok: 1918 rok - moment uzyskania praw wyborczych przez kobiety, lata 1939 - 1945 kobiety czasu II Wojny Światowej, kobiety PRL- u, kobiety lat 60. (hipiski), kobiety lat 80. oraz kobiety współczesne. W pokazie mody – jak co roku - wezmą udział piękne Lubuszanki.

Strefa Zdrowia

Na uczestniczki czeka także Strefa Zdrowia, która będzie dostępna w godz. 11.00 – 15.00 w sali prasowej urzędu. W strefie powstaną stoiska promocji programów:

• Lubuszanie skutecznie przeciw nowotworom – wsparcie realizacji programów zdrowotnych ukierunkowanych na wykrywanie i zapobieganie nowotworom złośliwym jelita grubego, szyjki macicy, piersi wśród mieszkańców województwa lubuskiego • Profilaktyka nowotworów głowy i szyi.

Nauka samobadania piersi, analiza składu masy ciała, badanie tlenku węgla w wydychanym powietrzu, badanie ciśnienia krwi i poziomu cukru, spotkanie z dietetykiem i osobami promującymi aktywność fizyczną i zdrowy styl życia, olejki do aromaterapii i wiele innych atrakcji będzie czekało na panie w Strefie Zdrowia.

Zaprezentują się m.in.:

- Zielonogórskie Stowarzyszenie Amazonek,

- Fundacja Simontonowski Instytut Zdrowia z Lublina,

- Kinga Borkowska, Osobista Stylistka

- Jolanta Meller Akademia Odżywiania,

- AVON,

- Studio Urody Este Belle,

- Stowarzyszenie Kulturalne Sahaja Yoga

- Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Zielonej Górze,

- Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie sp. z o.o.

- Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu Spółka z o.o.

- MEDKOL

- Fundacja Black Butterflies

Organizatorzy zadbali również o akcenty artystyczne. W Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego będzie można posłuchać koncertu zespołu Echa. Zespół Echa rozpoczął trasę promującą wydanie płyty. Utwory z albumu goszczą m.in. na antenie Radiowej Trójki i Eski Rock.

Na Lubuski Kongres Kobiet można zapisać się na stronie.

plakat kk 2019

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Zielona Góra: Kolizyjne skrzyżowanie do przebudowy. Będą też ścieżki dla rowerzystów

  Zielona Góra: Kolizyjne skrzyżowanie do przebudowy. Będą też ścieżki dla rowerzystów

  Kolizyjne skrzyżowanie ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego do przebudowania. Zwycięska firma wybuduje też brakujące fragmenty ścieżek rowerowych.

 • Winobranie 2022. Tysiące widzów na Korowodzie (ZDJĘCIA)

  Winobranie 2022. Tysiące widzów na Korowodzie (ZDJĘCIA)

  Tegoroczne Winobranie powoli się kończy. Dziś, podczas Korowodu Bachus oddał klucze do bram miasta. Uroczystość obserwowało prawie cztery tysiące widzów.

 • Pogromcy Bazgrołów ponownie w akcji (ZDJĘCIA)

  Pogromcy Bazgrołów ponownie w akcji (ZDJĘCIA)

  W październiku zielonogórskie stowarzyszenie Pogromcy Bazgrołów będzie obchodziło 5 lat istnienia. Przez ten czas stoczyli wiele bitew z bazgrołami, wulgarnymi napisami czy rysunkami. Ich bronią jest pędzel, wałek i farba.

 • Dyrektorka, kierowniczka, specjalistka. Feminatywy w Urzędzie Marszałkowskim

  Dyrektorka, kierowniczka, specjalistka. Feminatywy w Urzędzie Marszałkowskim

  Obostrzenia ustawowe obowiązujące w naszym kraju nie pozwalają na użycie feminatywów w oficjalnych dokumentach czy na pieczątkach. Mogą być jednak stosowane w komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej, na stronach internetowych i komunikatach prasowych, stopkach e-maili czy wizytówkach.

 • Unijne dofinansowanie na wsparcie seniorów

  Unijne dofinansowanie na wsparcie seniorów

  Dzięki wsparciu środków unijnych kolejne dofinansowanie w wysokości 2,1 mln zł trafiło do Ośrodka Integracji Społecznej w Zielonej Górze. Wsparcie seniorów to jeden z priorytetów samorządu województwa.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u