Kolejne samochody gaśnicze trafiły do lubuskich strażaków (ZDJĘCIA)

10 październik 2019
Autor: 
Kolejne samochody gaśnicze trafiły do lubuskich strażaków KW PSP Gorzów Wlkp.

Od kilku tygodni na wyposażeniu siedmiu lubuskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych znajdują się nowe średnie samochody gaśnicze. Wczoraj wszystkie zostały oficjalnie przekazane. Wartość jednego pojazdu to blisko 1,1 mln złotych.

W środę, 9 października, na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim odbył się uroczysty apel, podczas którego dokonano przekazania siedmiu nowych średnich samochodów gaśniczych. Gospodarzem uroczystości był Lubuski Komendant Wojewódzki PSP, bryg. Patryk Maruszak.

Nowe pojazdy trafiły do strażaków z Zielonej Góry, Szprotawy, Gorzowa Wielkopolskiego, Wschowy, Świebodzina, Sulęcina oraz Słubic. Uroczystego przekazania dokumentów i kluczy do samochodów dokonał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz poseł na Sejm RP Elżbieta Płonka. - Przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drogach i nie tylko. Jak wiemy, zdarzenia drogowe wymagają szybkiej, sprawnej i profesjonalnej akcji. To samochody przystosowane do niesienia właśnie takiej pomocy - podkreślał Dajczak.

Wszystkie samochody gaśnicze zostały zabudowane przez kielecką firmę MotoTruck na podwoziu MAN TGM 13.290 BL o napędzie 4x4 z silnikiem o mocy 290 KM. Na ich wyposażeniu znajduje się zbiornik wody o pojemności 2930 l oraz zbiornik środka pianotwórczego 340 l. Pojazdy oprócz standardowego wyposażenia w postaci armatury wodno-pianowej czy aparatów ochrony dróg oddechowych zostały również doposażone w zestaw narzędzi hydraulicznych.

Dodatkowo do pojazdów dołożony został zestaw PSP-R1 (torba medyczna, deska ortopedyczna i szyny do stabilizacji złamań). Nie zabrakło także wyciągarki oraz masztu oświetleniowego.

Zakup samochodów gaśniczych został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach - etap IV". Wartość jednego pojazdu to 1 mln 75 tysięcy złotych.

Fot. KW PSP Gorzów Wlkp., LUW

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u