Ciężarówka wjechała w tył osobówki w Zielonej Górze. "Sprawca był po użyciu alkoholu" (ZDJĘCIA)

10 październik 2019
Autor: 
Ciężarówka wjechała w tył osobówki w Zielonej Górze Redakcja

Ciężarówka najechała na tył samochodu osobowego na ulicy Sulechowskiej w Zielonej Górze. Sprawca był w stanie po użyciu alkoholu. Pojazdy blokują jeden pas ruchu, stworzyły się korki.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 10 października, kilka minut po godzinie 16:40. - 34-letni kierowca ciężarówki marki Man jechał ulicą Sulechowską w kierunku centrum miasta. Tuż za przejściem na pieszych na wysokości ul. Urszuli najechał na tył poprzedzającego samochodu marki Ford Focus - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Na miejsce zdarzenia przyjechał patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Pojawiły się także dwa zastępy straży pożarnej oraz podstawowy zespół pogotowia. Ratownicy medyczni przebadali 67-letniego kierowcę Forda, lecz okazało się, że nie ma konieczności transportowania mężczyzny do szpitala.

W trakcie czynności prowadzonych przez policjantów okazało się, że kierowca ciężarówki jest nietrzeźwy. - Mężczyzna jest w stanie po użyciu alkoholu, czyli od 0,2 do 0,5 promila - wyjaśnia podinsp. Barska.

W związku z kolizją na drodze szybko stworzyły się korki. Służby zablokowały prawy pas ruchu w kierunku centrum. Swoje czynności na miejscu cały czas prowadzą policjanci z drogówki, którzy ustalają dokładny przebieg zdarzenia.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u