Działanie "TAXI" (ZDJĘCIA)

17 czerwiec 2016
Autor: 

Gorzowska drogówka wzięła pod lupę taksówki i inne pojazdy świadczące odpłatny osób. Kontrolowana była trzeźwość kierujących, wymagane dokumenty i zezwolenia, a także obowiązkowe wyposażenie i oznaczenie taksówki. Wszystko po to, aby podróżni, wybierający ten środek transportu czuli się pewnie i bezpiecznie.

Coraz częściej, zwłaszcza w większych miastach podróżni na środek transportu wybierają taksówki i inne pojazdy świadczące płatny przewóz osób. Odległości przebyte taksówką nie są zbyt długie, najczęściej przemieszczamy się w ten sposób na terenie miasta – do sklepów, na spotkania towarzyskie, dworce kolejowe itp. Ważne jednak, aby każdy taka podróż była bezpieczna. I właśnie pod tym kątem prowadzone były działania gorzowskiej drogówki. We wtorek i środę (14-15 czerwca) policjanci ruchu drogowego przeprowadzili na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego działania „TAXI”.

Pojazdy z charakterystyczną lampą TAXI na dachu były szczegółowo kontrolowane przez mundurowych. Sprawdzano trzeźwość taksówkarzy oraz dokumenty, zezwolenia i licencje wymagane w tym zawodzie. Uwaga policjantów skupiała się również na stanie technicznym i obowiązkowym wyposażeniu taksówek. Układ kierowniczy, hamulcowy czy oświetlenie pojazdu to najważniejsze elementy techniczne mające wpływ na zachowanie się samochodu na drodze, a w konsekwencji na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Warto podkreślić, że każda taksówka musi być wyposażona w: taksometr z ważną legalizacją, co najmniej dwa miejsca dla pasażerów i dwoje drzwi z każdej strony, dodatkowe światło z napisem TAXI umieszczone na dachu, apteczkę i gaśnicę umieszczoną w łatwo dostępnym miejscu. W trakcie dwudniowych działań policjanci nie stwierdzili rażących nieprawidłowości w kontrolowanych taksówkach. Nałożono zaledwie trzy mandaty karne i cztery pouczenia. Ten fakt niezmiernie cieszy. Sprawne taksówki i taksówkarze przestrzegający przepisów, to przede wszystkim bezpieczna, spokojna podróż i wyższy poziom bezpieczeństwa na drogach dla każdego z nas.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u