WOŚPowa Zielona Góra w pigułce (FILMY i ZDJĘCIA)

13 styczeń 2020
WOŚPowa Zielona Góra w pigułce Sebastian Cielecki

28. Finał dobiegł końca – deklarowana kwota na zakończenie to 115 362 894 zł. Jak co roku Zielona Góra pełna była WOŚPowych wydarzeń.

O godz. 9 wyruszył rajd offroadowy 4x4. Wzięło w nim udział prawie 100 drużyn to niemalże 300 osób. Samochodem z numerem 1 jechali Przewodnicząca Sejmiku Województwa Lubuskiego Wioleta Haręźlak oraz Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Łukasz Porycki. Dla wszystkich biorących udział w tym rajdzie liczyła się dobra zabawa oraz możliwość pomagania dzieciom. Trasa wczorajszego rajdu ciągnęła się szlakiem dawnego województwa zielonogórskiego.

Po raz kolejny w Klubie Iron Church na Zaciszu odbył się Maraton jogi ze wsparciem Kettlebell na WOŚP. W tym roku zajęcia poprowadzili: Zuzanna Ł-g, Balans - joga w Zielonej Górze, Arkadiusz Deciuk z Joga Organika, Justyna Adammark, Anna Ziobrowska Artur Waldemar Kurdyk, Paweł Świątczak. Wstęp to min. 25 zł do puszki orkiestrowej, która jak zwykle była w rękach wolontariusza Roberta. Po raz 14 spod MOSIRu wystartował bieg Policz się z cukrzycą. Każdy mógł skorzystać tu z porad medyków w Miasteczku Zdrowia. Biegacze wystarowali o 12 a o 14 w hali CRS ruszył V Orkiestrowy Lubuski Maraton Indoor Cycling. 200 rowerzystów, a wśród nich Andrzej Huszcza i Patryk Dudek. Nie mogło obejść się także bez wyjątkowych aukcji. Na scenie głównej do wylicytowania było między innymi: hardcorowy dzień z Wioletą Haręźlak, DJ Janek - czyli prezydent Janusz Kubicki w roli DJ-a (którą wylicytował Pałac Wiechlice), trening życia z radnym Rafałem Kaszą czy nietypowy, trochę obrzydliwy posiłek dla radnego zielonogórskiego.

Nie byłoby jednak tego wydarzenia gdyby nie wolontariusze. W Zielonej Górze został pobity rekord. Chętnych było 325 osób, w tym dzieci w każdym prawie wieku, zwierzęta, dorośli, ludzie zdrowi i ci, którzy żyją dzięki Fundacji Jurka Owsiaka.

Tuż przed zakończeniem Filip Gryko, Łukasz Porycki oraz Wioleta Haręźlak dokonali symbolicznego odsłonięcia tablicy upamiętniającej tragiczną śmierć Prezydenta Pawła Adamowicza. Autorem jest zielonogórski rzeźbiarz, Artur Wochniak. Po symbolicznej minucie ciszy niebo roświetliło się barwnymi fajerwerkami.

W tym roku Zielonogórzanie wrzucili do puszek co najmniej 470 tys. zł.

Zapraszamy do obejrzenia również zdjęć naszego fotoreportera Sebastiana Cieleckiego.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.