Podczas Winobrania pijemy wina z Winnicy Saint Vincent

24 czerwiec 2016
Autor: 

CUVÉE JUTRZENKA i CUVÉE SŁONECZNE z Winnicy Saint Vincent z Borowa Wielkiego zostały flagowym winem Winobrania 2016 w Zielonej Górze.

CUVÉE JUTRZENKA to wino czerwone, wytrawne o ciemnej rubinowej barwie. W bukiecie dojrzała czereśnia i wiśnia. Usta wypełnia smak dojrzałych owoców, lekka goryczka i delikatna cierpkość. Wino jest połączeniem win z regenta, pinot noir i ronda. Zawartość alkoholu 10,5%.

CUVÉE SŁONECZNE to wino białe, półwytrawne, o słomkowej barwie. Bogate w aromaty muszkatowo-owocowe, niesione przez wyważoną słodycz, alkohol i kwasowość. Jest harmonijnym połączeniem win z trzech aromatycznych odmian: Gewürztraminer, Pinot Gris, Muscat Ottonel.

Winnica Saint Vincent położona jest we wsi Borów Wielki, w gminie Nowe Miasteczko, w powiecie Nowa Sól, w województwie lubuskim. Gospodarstwo zajmuje się uprawą zbóż, malin, a od kilku lat prowadzi winnicę i winiarnię. Została założona w 2009 roku, aby m.in. kontynuować wielowiekowe tradycje winiarskie regionu dolnośląskiego.

Winnica zajmuje powierzchnię 6,5 ha. Uprawiane odmiany to:

  • Białe: Pinot Gris, Gewurztraminer, Muscat Ottonel, Riesling
  • Czerwone: Pinot Noir, Regent, Rondo

Winnica Saint Vincent należy do LUBUSKIEGO SZLAKU WINA I MIODU.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u