Deszczno: Strażacka COBRA w akcji. Przebije mur i stal, a potem gasi pożar (ZDJĘCIA)

23 lipiec 2020
Autor: 
Deszczno: Strażacka COBRA w akcji. Przebije mur i stal, a potem gasi pożar Redakcja

Rewolucyjny system gaśniczy z wizytą w województwie lubuskim. Cobra, bo o niej mowa, nie ma przed sobą żadnych przeszkód. Przebije wszystko i pozwala gasić pożar w nieprawdopodobnym tempie bez wchodzenia do budynku.

Strażacy z powiatu gorzowskiego spotkali się w gminie Deszczno na pokazach sprzętu renomowanych producentów. Głównym przedsięwzięciem była prezentacja urządzenia gaśniczo-tnącego Cold Cut Cobra prosto ze Szwecji.

System Cobra to nic innego niż technika gaśnicza łącząca cięcie strumieniem wody ze ścierniwem oraz wtłaczanie mgły wodnej pod ciśnieniem 300 bar. Urządzenie pozwala na szybkie przebicie wszystkich znanych materiałów budowlanych, umożliwiając zastosowanie wydajnej mgły wodnej o wysokiej prędkości podawanej do pomieszczenia objętego pożarem.

Sprzęt posiada także wiele innych zalet. Strażacy nie muszą wchodzić do płonącego budynku i przebywać w rakotwórczym dymie oraz ekstremalnie wysokich temperaturach. Ponadto Cobra zużywa bardzo mało wody, więc pozwala uniknąć zalania pomieszczenia.

Oprócz tego firma Armatec, która jest oficjalnym dystrybutorem CCS Cobra w Polsce, zaprezentowała aparaty powietrzne Interspiro. Są one o tyle innowacyjne, że pozwalają oddychać powietrzem z zewnątrz bez odpinania automatu oddechowego. Dzięki temu strażacy mogą w pełni przygotować się do działań już podczas jazdy do akcji.

Bardzo możliwe, że w najbliższych latach urządzenie Cobra na stałe pojawi się w Lubuskiem. Samochód gaśniczy z funkcją cięcia planuje się zakupić ze środków Unii Europejskiej dla Komendy Powiatowej PSP w Krośnie Odrzańskim.

Przeczytaj też: Motoambulans będzie dyżurował w Zielonej Górze. Trwa nabór kandydatówRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u