Filmowe rekolekcje

09 lipiec 2016
Autor: 

Choć cykl spotkań filmowych został nazwany rekolekcjami, to nie są to typowe rekolekcje, a okazja do poznania produkcji o podłożu religijno-filozoficznym. W piątek wieczorem w rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się projekcja francuskiego filmu „Camille Claudel” w reżyserii Bruna Dumonta

W auli rektoratu przy ul. Licealnej zebrała się grupa zielonogórzan, która w ramach bezpłatnych pokazów filmowych, mieli okazję obejrzeć film francuskiego reżysera Bruna Dumonta przedstawiający historię pobytu w szpitalu psychiatrycznym rzeźbiarki Camille Claudel.

Film poprzedzało wprowadzenie, które przygotował ks. prof. Andrzej Draguła – wykładowca i teolog. Prowadzący opowiedział o losach francuskiej rzeźbiarki i o samym filmie, który powstał on w autentycznym szpitalu psychiatrycznym, a chorych zagrali w nim sami pacjenci. Na ekranie widzimy Juliette Binoche, która gra zamkniętą w zakładzie psychiatrycznym rzeźbiarkę. Poznajemy jej rozterki i emocje, które targają zagubioną kobietą. Obok Juliette Binoche pojawia się na ekranie Jean Luc Vincent, wcelająci się w postać młodszego brata Camille – Paula. Akcja filmu toczy się niespiesznie, a zakończenie pozostawia widza w zadumie.

Kolejne spotkanie w ramach cyklu Filmowych rekolekcji odbędzie się w sobotę o godzinie 18.00 w Bibliotece im. K. Norwida w Zielonej Górze. Będzie można obejrzeć film zatytułowany „ Hadewijch”, wreż. Bruno Dumont, wprowadzenie ks. Andrzej Draguła. Wstęp na seans jest bezpłatny.

 • Kevin sam w domu. Polsat podjął decyzję

  Kevin sam w domu. Polsat podjął decyzję

  Kevin sam w domu znowu zagości w naszych domach na święta. Ta kultowa komedia nie traci na popularności mimo upływu lat. Co sprawia, że tak chętnie oglądamy przygody małego Kevina, który zostaje sam w domu i musi stawić czoła dwóm nieudolnym włamywaczom?

 • Zielona Góra. Jedna z kandydatek łamie ciszę wyborczą

  Zielona Góra. Jedna z kandydatek łamie ciszę wyborczą

  Cisza wyborcza to czas, w którym nie można prowadzić kampanii wyborczej ani wpływać na decyzje wyborców. Jest to zasada demokratycznego państwa prawa, która ma zapewnić wolne i uczciwe wybory.

 • AGNIESZKA HOLLAND „Zielona granica”

  AGNIESZKA HOLLAND „Zielona granica”

  „Zielona granica” jest najnowszym dziełem trzykrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland. Film zdobył Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Filmowym w Wenecji, jest również prezentowany na wielu światowych festiwalach. Premiera w polskich kinach jest 22 września 2023r.

 • ARTE PO POLSKU ZAPRASZA NA BEZPŁATNY SEANS FILMOWY

  ARTE PO POLSKU ZAPRASZA NA BEZPŁATNY SEANS FILMOWY

  ARTE PO POLSKU ZAPRASZA NA BEZPŁATNY SEANS FILMOWY: PORTUGALSKI KANDYDAT DO OSCARA I NOMINOWANY DO ZŁOTEGO LWA NA MFF W WENECJI „THE DOMAIN” W REŻ. TIAGO GUEDESA

 • PRAWA KOBIET W POLSCE I NA ŚWIECIE cykl filmowy w ARTE po polsku

  PRAWA KOBIET W POLSCE I NA ŚWIECIE cykl filmowy w ARTE po polsku

  Nieludzkie restrykcje aborcyjne, brak rzetelnej edukacji seksualnej, utrudniony dostęp do antykoncepcji, ograniczone prawa kobiet, rząd, który otwarcie potępia mniejszości seksualne, a popiera strefy wolne od LGBT. Czy tak wygląda rzeczywistość tylko w Polsce? Niestety nie… Podobna sytuacja ma miejsce w wielu cywilizowanych krajach na całym świecie. Kwestię praw kobiet i seksualności podejmują reżyserzy filmów dokumentalnych pokazywanych w cyklu „Prawa kobiet w Polsce i na świecie”. Filmy są dostępne bezpłatnie na platformie VOD ARTE po polsku www.arte.tv/pl/.

 • Solanin przybywa po raz 11

  Solanin przybywa po raz 11

  Odliczamy już dni do 11. Solanin Film Festiwal. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie ambitnych i niezależnych filmów, znakomitych gości oraz interesujących imprez towarzyszących. Powiat Nowosolski od lat wspiera organizację tego wydarzenia. Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska objęła patronat nad festiwalem.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u