Idziemy na basen! Idziemy do restauracji!

28 maj 2021
Autor: 
Idziemy do restauracji! Idziemy na basen! Redakcja

Spada liczba zakażeń COVID-19 oraz osób przebywających w szpitalach. Powoli wracamy do normalności.

Po zeszłotygodniowym odmrożeniu kultury przyszedł czas na restauracje, baseny, kluby fitness, kasyna, siłownie czy solaria.

Harmonogram łagodzenia obostrzeń od 28 maja

Gastronomia wewnętrzna w lokalu 

  • maks. 50 proc. obłożenia
  • dystans między stolikami  (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).

Imprezy okolicznościowe w lokalu (m.in. wesela i komunie)

  • maks. 50 osób (Ważne! Do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19)

Sport – kryte obiekty sportowe, baseny

  • dla wszystkich 50 proc. obłożenia obiektu (dot. również publiczności, zajęte co drugie miejsce na widowni)

Sport – zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi

  • limit do 250 osób

Sport – siłownie, kluby fitness, solaria

  • limit 1 osoba na 15m2 reżim sanitarny

Od jutra do szkół podstawowych i  średnich wracają uczniowie. W szkołach będzie obowiązywał reżim sanitarny: wietrzenie sal na przerwach, dezynfekcja placówek w weekendy. 

Basen w Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Zielonej Górze będzie otwarty od soboty ale już dziś możemy skorzystać z Olimpijskiego w Drzonkowie. Niezmiennie obowiązuje limit osób przebywających na basenie. Przy wejściu na obiekty należy zdezynfekować ręce, obowiązkowo zasłonić usta i nos maseczką w otoczeniu basenu tj. hol, kasy, szatnie, przebieralnie, toalety. Osłona ust i nosa - powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni. Ubierając się po kąpieli należy ponownie ją założyć.

Obowiązuje całkowity zakaz korzystania z basenu osób z objawami jakiejkolwiek infekcji, przede wszystkim infekcji dróg oddechowych!

Przeczytaj także: Stopniowy powrót do normalności. W Zielonej Górze otwarto baseny!

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u