Polscy strażacy zostają w Grecji. Misja wydłużona

17 sierpień 2021
Polscy strażacy zostają jeszcze w Grecji

W związku z wystąpieniem nowych ognisk pożarowych strona grecka wystosowała ponownie prośbę o pomoc. W odpowiedzi na to misja polskich strażaków zostaje wydłużona!

Jak informuje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej strażacy przenieśli się pod Ateny, gdzie rozpoczęli już pierwsze działania. Sytuacja pożarowa jest bardzo trudna. Silny wiatr sprzyja niestety rozprzestrzenianiu się ognia. Na miejscu jest już moduł Poznań a moduł Wrocław dotrze jeszcze dziś. Nasi strażacy będą prowadzić akcje w okolicach Villia Attica na zachód od Aten i Keratea w okolicach lotniska na płd.-wsch. od Aten.

Strażacy do Grecji wyjechali 7 sierpnia. Do walki z pożarami zadysponowano dwa moduły GFFFV* z Wrocławia i Poznania - 143 ratowników, 46 pojazdów (samochody gaśnicze, specjalne, dowodzenia i łączności, kontenery, quady, busy, autobusy i przyczepy). W skład modułu GFFFV Poznań i Wrocław weszły również siły i środki z woj.: mazowieckiego, małopolskiego i łódzkiego. 

Natomiast ratownicy - 6 strażaków i 8 policjantów, którzy nieśli pomoc w Turcji wrócili już do kraju. Polacy wyruszyli z misją do Turcji 6 sierpnia - drogą lądową i 7 sierpnia - śmigłowcem. Działania gaśnicze prowadzili od 8 do 14 sierpnia br. Ich profesjonalizm i skuteczność zrzutów wody zostały ocenione na najwyższym poziomie. W niedzielę załogę przywitali Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak oraz Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster.

*GFFFV to angielski skrót oznaczający Ground Forest Fire Fighting using Vehicles - moduł do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów. 

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u