Polsko – Niemiecki Dzień Winiarza

25 kwiecień 2017
Autor: 
Pixabay

Sulechowski Dom Kultury będzie realizatorem projektu pn.: Polsko – Niemiecki Dzień Winiarza. Do udziału zachęcamy winiarzy profesjonalistów i amatorów, pasjonatów winiarstwa i tradycji winiarskich na Ziemi Lubuskiej oraz wszystkich chętnych, którzy zechcą uczestniczyć w tym projekcie.

Zgłoszenia przyjmuje Sulechowski Dom Kultury im. F. Chopina pod nr tel. 68 385 22 14. Liczba miejsc ograniczona. Program wydarzenia zapowiada się bardzo ciekawie.

W piątek 19 maja  godz. 15.00. Przystań Turystyczna w Cigacicach - spotkanie winiarzy z Woj. Lubuskiego i Brandenburgii - spacer galarami po Odrze połączone z warsztatami nt. tradycji winiarskich w okolicach Cigacic, degustacje lokalnych wędlin i serów.

O  godz. 16.00. - przystań w kanale Obry, piesza wycieczka po winnicach w Górzykowie (Stara Winna Góra, Winnogóra, Pod Lipą), godz. 17.00. - Winnica Winnogóra - warsztaty winiarskie nt. tradycyjnych szczepów w rejonie Cigacic połączone z degustacją, natomiast o godz. 18.00. - recital w wykonaniu Karoliny Filipowicz z zespołem (winnica Winnogóra).

W sobotę 20 maja Sulechów – prezentacje winiarzy z Cottbus i Gminy Sulechów podczas imprezy ,,Nadodrzańskie Skarby” – Park SDK Sulechów, al. Wielkopolska 3 godz. 15.00. - 20.00. W namiocie winiarza - degustacje, pokazy, prezentacje, kapela grająca na żywo, przygotowane przez winiarzy z terenu Brandenburgii i Gminy Sulechów.

O godz. 19.00. ogłoszenie wyników konkursów na wina i nalewki domowej roboty.

 

 • Majówka śladami tradycji i winiarskich piwnic

  Majówka śladami tradycji i winiarskich piwnic

  Już nie dni, a godziny dzielą nas od rozpoczęcia II Festiwalu Otwartych Piwnic i Winnic. Festiwalowe atrakcje to spacery szlakiem winiarskich zabytków w Zielonej Górze, koncerty gwiazd czy prezentacje winiarskie w Zaborze.

 • Finałowe starcie w „Ninja Warrior Polska”. W grze Lubuszanie (ZDJĘCIA)

  Finałowe starcie w „Ninja Warrior Polska”. W grze Lubuszanie (ZDJĘCIA)

  We wtorek, 12 kwietnia, w Polsacie finałowy odcinek V edycji „Ninja Warrior Polska”. W grze dwóch lubuskich zawodników. To Krzysztof Spławski z Zielonej Góry i Paweł Murawski z Żagania. Czy wśród nich znajdzie się ten, który po raz pierwszy w Polsce zostanie wojownikiem Ninja?

 • O tym jak Lubuszanie Polskę obudzili

  O tym jak Lubuszanie Polskę obudzili

  Robert Motyka i Marek Starybrat dołączyli do grona prezenterów Radia ZET. Od 4 kwietnia budzą słuchaczy w „Dzień dobry bardzo”.

 • Szkoła w Podmoklach Małych szkołą dla innowatora!

  Szkoła w Podmoklach Małych szkołą dla innowatora!

  Pod koniec marca w Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca dwuletni projekt unijny "Szkoła dla innowatora". Podczas spotkania tytuł SZKOŁY DLA INNOWATORA odebrała dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Podmokłach Małych, pani Elżbieta Ryczek. Tytuł został przyznany tylko 20 szkołom w Polsce.

 • Wyjątkowy weekend w pałacu w Brodach (ZDJĘCIA)

  Wyjątkowy weekend w pałacu w Brodach (ZDJĘCIA)

  W najbliższą sobotę, 27 listopada we wspaniałej scenerii Pałacu Brühla w Brodach odbędzie się aukcja sztuki współczesnej. Swoje prace wystawi aż 19 artystów z całej Polski. W ramach wydarzenia odbędzie się również otwarcie Leżakowni Alkoholi Starzonych “Polish Barrels".

 • Finał Miss Polski 2021 już w piątek! Lubuszanka w finale!

  Finał Miss Polski 2021 już w piątek! Lubuszanka w finale!

  Już 20 sierpnia po raz trzydziesty drugi zostanie wybrana nowa Miss Polski. Do rywalizacji o tytuł najpiękniejszej Polki stanie aż 24 pań ze wszystkich regionów naszego kraju. W tym gronie jest jedna piękna Lubuszanka!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u