TYDZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ ze Szprotawskim Domem Kultury

31 październik 2018
Redakcja

W Szprotawskim Domu Kultury od początku roku przygotowywaliśmy się, przypominaliśmy o setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj - mówi dyrektor Teresa Zima.

Podczas wielu wydarzeń np. Festiwalu „Ziemia i Pieśń” zorganizowaliśmy konkurs „Pieśni i piosenki patriotycznej”, podczas Warsztatów Divertimenti specjalny koncert „Pieśni Naszej Ojczyzny”, wspomagaliśmy też wielu partnerów organizujących wydarzenia rocznicowe.

Teraz zapraszamy Państwa na " Tydzień dla niepodległej z SzDK ".

W tygodniu poprzedzającym 11 listopada odbędzie się wiele wydarzeń integrujących wszystkie grupy wiekowe. Zapraszamy mieszkańcó , gości, wszystkich i choć przygotowaliśmy harmonogram, to jesteśmy otwarci na Państwa propozycje i chętnie włączymy je w harmonogram działań. Co przygotowaliśmy:

  • 6 listopada w godz. 9.00- 13.00 , biało – czerwone warsztaty. Czekamy na dzieci z klas I-III w godz. 9.00 - 10, klas VI w godz.10.00 - 11.30 a pozostałych w godz. 11.30 - 13.00. Dla każdej grupy wiekowej przygotowaliśmy inne działania. Będziemy robić kotyliony w technice origami , flagietki, papierowe kwiaty, godło narodowe ( różnymi technikami plastycznymi ) i wiele innych działań. Zapraszamy do holu głównego SzDK.
  • 7 listopada o godz. 17.30, wernisaż wystawy pokonkursowej i rozdanie nagród w konkursie plastycznym pt. "Inspiracje 100". Zapraszamy do Galerii "Pryzmat " SzDK, I piętro. Wystawa b edzie czynna do końca listopada.
  • 7 listopada o godz. 18.30 koncert „Cały Twój Ojczyzno” w wykonaniu Wojskowej Orkiestry z Żagania i solistów : Idy Tamary Zagórskiej , Agaty Grązka, Małgorzaty Wróblewskiej , Szymona Rzeszowskiego, Dominkia Sierzputowskiego, prowadzenie – Teresa Zima. Na koncert złożą się najpiękniejsze pieśni legionowe, patriotyczne i rozrywkowe skomponowane, napisane i zaśpiewane przez najznakomitszych artystów.
  • 9 listopada – świętujemy razem z żołnierzami ze Świętoszowa. W Klubie Garnizonowym na uroczystej akademii wystąpią nasi najmłodsi artyści Gama, Sunniaki i ich instruktorki Monika Jóźwik i Katarzyna Kucharz.
  • 11 listopada uroczystości główne: godz. 15.30 – koncert „Dzieci dla Niepodległej” wystąpią przedszkolaki i dzieci z klas młodszych ze szkół podstawowych. Przed koncertem nastąpi uroczyste wręczenie medali i odznaczeń, żołnierzom 11 Batalionu Dowodzenia w Żaganiu. Zapraszamy do sali widowiskowej SzDK, godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę w Kościele pw. WNMP w Szprotawie z udziałem: kompanii honorowej 11 Batalionu Dowodzenia w Żaganiu, pocztów sztandarowych szkół i instytucji z terenu naszej Gminy, Szprotawskiej Orkiestry Dętej, zespołów śpiewaczych: Dojrzałe Kłosy, Wrzosy, Tulowianki. Po Mszy św. ok. 19.15 – Apel pamięci na szprotawskim rynku , z udziałem - kompanii honorowej 11 Batalionu Dowodzenia w Żaganiu, - Szprotawskiej Orkiestry Dętej, pocztów sztandarowych szkół i instytucji z terenu naszej Gminy.

Ponadto w holu SzDK wystawa z Narodowego Centrum Kultury pt. " Tak powstała niepodległa". Koncepcja Biuro Programu" Niepodległa". Wystawa czynna do końca listopada.

Zapraszamy: Burmistrz Szprotawy, Dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury . Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u