Wiele zmian w organizacji ruchu przy zielonogórskiej nekropolii (MAPA)

31 październik 2018
Autor: 
Wiele zmian w organizacji ruchu przy zielonogórskiej nekropolii Lubuska Policja

W okresie Wszystkich Świętych w rejonie zielonogórskiej nekropolii zmienia się organizacja ruchu. Jedną z najważniejszych jest zmniejszenie dopuszczalnej prędkości do 30 km/h. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego będą czuwać policjanci. Pamiętajmy, że bezwzględnie należy stosować się do ich poleceń.

Jak co roku, w okolicy cmentarza przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze wprowadza się zmiany w organizacji ruchu, które będą obowiązywać do poniedziałku, 5 listopada. - Prosimy zwrócić uwagę przede wszystkim na ograniczenia prędkości. Zmiany w organizacji ruchu sprawdziły się już w poprzednich latach i spowodowały, że nie odnotowano niebezpiecznych zdarzeń drogowych, a ruch odbywał się w miarę płynnie - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Najważniejsze zmiany w rejonie cmentarza:

  • Na ul. Wrocławskiej, na odcinku drogi od ul. Andrzeja Struga aż do Pułkownika Witolda Pileckiego w godzinach 8:00-21:00 obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30km/h, jak również zakaz zatrzymywania
  • Wjazd na parking przy nowej części cmentarza będzie odbywał się ul. Wrocławską wyłącznie dla jadących od centrum miasta. Wjazd od strony Raculi będzie niemożliwy. Wyjazd z nowego parkingu będzie się odbywał jedynie w prawą stronę, w kierunku Raculi. Dostępny będzie tylko jeden wjazd i wyjazd!
  • Mały parking przy starej części cmentarza będzie dostępny tylko dla osób niepełnosprawnych, osób posiadających zezwolenia na handel, zaopatrzenia oraz taksówek (do 5 miejsc). Uwaga! Inwalidów czy osoby ich przewożące obowiązują nowe karty parkingowe, osoby bez ważnej karty nie będą wpuszczane na teren parkingu
  • Na pętlę MZK będą mogły wjeżdżać wyłącznie autobusy miejskie

Wyjeżdżając trasy pamiętajmy, że w tym czasie na drogach będzie wzmożony ruch, dlatego już teraz zaplanujmy podróż. Na portalu NewsLubuski.pl trwa obecnie Raport Specjalny, który pomoże lepiej ją zaplanować.

PolicjaZGCmentarzZmiany31.10.18 1Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u