Gorzów Wielkopolski: Zmiany w pobliżu cmentarza przy ul. Żwirowej (MAPY)

31 październik 2018
Autor: 
Gorzów Wielkopolski: Zmiany w pobliżu cmentarza przy ul. Żwirowej Lubuska Policja

Na ulicach dojazdowych do cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej w Gorzowie Wielkopolskim obowiązuje już tymczasowa organizacja ruchu drogowego, zorganizowana podobnie jak w latach ubiegłych. Ponadto w czwartek, 1 listopada, w godzinach 7:00-20:00 wjazd w ulicę Żwirową będzie zamknięty.

Organizacja ruchu wprowadzona przez miasto jest niemalże identyczna jak w ubiegłym roku. Mieszkańcy oraz osoby przyjezdne muszą liczyć się z utrudnieniami. Nad ich bezpieczeństwem będą czuwać policjanci.

ZMIANY PRZY BRAMIE B​

Do 5 listopada w związku ze zwiększoną częstotliwością kursowania autobusów, zmianie uległa organizacja ruchu przy pętli autobusowej. Pierwszą część parkingu, z którego korzystają autobusy, udostępniono tylko dla pojazdów MZK. Ponadto wprowadzone zostało oznakowanie nadające pierwszeństwo przejazdu dla autobusów wyjeżdżających z pętli.

ULICA ŻWIROWA

Wjazd w ulicę Żwirową od skrzyżowania z ulicą Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta zostanie zamknięty dla ruchu kołowego 1 listopada (w godz. 7:00-20:00). Dodatkowo w zależności od natężenia ruchu i zapełnienia parkingów przy ul. Żwirowej, zamknięcia wjazdu można spodziewać się 31 października i 4 listopada. O zamknięciu będzie decydować policja.

Ograniczenie wjazdu nie będzie dotyczyło pojazdów uprzywilejowanych, autobusów MZK oraz taksówek (tylko pojazdy osobowe) dowożących osoby niepełnosprawne ruchowo. O ruchu pozostałych pojazdów będą decydować funkcjonariusze policji w zależności od natężenia ruchu na ul. Żwirowej i sytuacji w rejonie parkingów.

Zamknięte w dniach 31 października i 1 listopada zostaną również: wyjazd z ul. Błotnej w ul. Żwirową oraz wyjazd z ul. Owocowej, Świerkowej i Zagłoby w ul. Żwirową (nie dotyczy mieszkańców przyległych ulic).

W celu zapewnienia płynności ruchu w ciągu ulicy Żwirowej obowiązywać będą zakazy zatrzymywania. Pozostawione pojazdy będą usuwane na koszt ich właściciela. Dojazd do bramy B cmentarza komunalnego możliwy będzie wyłącznie drogą od strony Chwalęcic.

Dodatkowo z uwagi na bezpieczeństwo pieszych i kierowców od środy do niedzieli zawieszony zostanie przystanek autobusowy "Błotna" dla autobusów jadących z cmentarza w kierunku ul. Kosynierów Gdyńskich. W jego miejsce wyznaczony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy na ul. Kosynierów Gdyńskich za skrzyżowaniem z ul. Słowiańską.

SKRZYŻOWANIE KOSYNIERÓW GDYŃSKICH – ROOSEVELTA – ŻWIROWEJ

W momencie zamknięcia wjazdu w ul. Żwirową na skrzyżowaniu ulic Kosynierów Gdyńskich - Roosevelta - Słowiańska - Żwirowej nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego.

Na skrzyżowaniu ustawione zostaną odpowiednie znaki nakazu wskazujące możliwe kierunki ruchu. W okresie największego natężenia ruchu na skrzyżowaniu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a ruchem pojazdów kierować będą funkcjonariusze policji.

ULICA KOSYNIERÓW GDYŃSKICH

Od środy (31.10) do niedzieli (4.11.) będzie funkcjonować przystanek autobusowy na prawym pasie ul. Kosynierów Gdyńskich bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Słowiańską. Pojazdy jadące w kierunku centrum będą miały możliwość wyminięcia autobusów stojących na przystanku lewym pasem ruchu.

Dla kierowców jadących ul. Kosynierów Gdyńskich zaleca się objazd w kierunku osiedla Piaski i Górczyn ulicami Mickiewicza i Mieszka I. Jeśli to możliwe prosimy o omijanie skrzyżowania ulic Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta - Żwirowej.

Policjanci będą decydować również o ograniczeniach w ruchu kołowym na ul. Kosynierów Gdyńskich na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z Mickiewicza i Roosevelta, priorytet mają autobusy oraz osoby niepełnosprawne.

Dodatkowo w przypadku problemów komunikacyjnych na ul. Kosynierów Gdyńskich policja wyłączy sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Kosynierów Gdyńskich - Matejki oraz Kosynierów Gdyńskich - Mickiewicza - Mościckiego.

ULICA SŁOWIAŃSKA

Utrudnienia w dniach 31.10 (środa) - 04.11 (niedziela) będą związane ze zwężeniem jezdni przeznaczonej dla ruchu kołowego. W wymienionym okresie na prawym pasie ruchu ul. Słowiańskiej zorganizowany zostanie parking

PARKOWANIE

Na czas ograniczenia dojazdu do cmentarza komunalnego udostępnione zostaną dodatkowe miejsca do parkowania:

  • na prawym pasie ruchu ul. Słowiańskiej (jezdnia północna) na odcinku od drugiego wyjazdu ze Słowianki do ronda Słowiańskiego w dniach 31.10 (środa) od godz. 16.00 do 4.11 (niedziela),
  • na parkingu w Parku Słowiańskim tzw. „placu cyrkowym” (parking niestrzeżony, wjazd regulowany przez policję) w dniach 27.10 (sobota) - 04.11 (niedziela),
  • na parkingu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Kosynierów Gdyńskich 31.10 (popołudnie) – 1.11,
  • na parking przy sklepie „Products” przy ul. Żwirowej – parking ogólnodostępny,
  • na jezdni przy lewej krawędzi jednokierunkowego odcinka ul. Słowiańskiej.

Wyjeżdżając trasy pamiętajmy, że w tym czasie na drogach będzie wzmożony ruch, dlatego już teraz zaplanujmy podróż. Na portalu NewsLubuski.pl trwa obecnie Raport Specjalny, który pomoże lepiej ją zaplanować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u