Dni Otwarte Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego

18 marzec 2019
Autor: 
Dni Otwarte Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego Pixabay

W środę, 27 marca br. w godz. 10.00 – 15.00 Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty.

Jest to szansa dla potencjalnych kandydatów na studia na poznanie wyzwań i możliwości związanych z życiem akademickim na UZ. Warto poznać oferowane przez Wydział kierunki. Uczestnicy Dnia Otwartego będą mogli obejrzeć bazę dydaktyczną i kliniczną UZ oraz Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Będą to laboratoria, pracownie i sale wykładowe oraz hala sportowa.

Na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu UZ studenci kształcą się na: kierunku lekarskim (jednolite studia magisterskie stacjonarne i niestacjonarne), pielęgniarstwie (studia stacjonarne I stopnia, studia stacjonarne II stopnia zostaną uruchomione po otrzymaniu zgody ministra nauki i szkolnictwa wyższego), ratownictwie medycznym (studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia) oraz wychowaniu fizycznym (studnia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia).

Odwiedzający będą mogli zobaczyć:

· Katedrę Anatomii i Histologii (na terenie Szpitala Uniwersyteckiego, ul. Zyty 26, bud. O, sala 1.01), w godz. 10.00-12.00 odbędą się warsztaty anatomiczne i prezentacja studenckich kół naukowych;

· Centrum Medycyny Translacyjnej (ul. Podgórna 50e, bud. A-6 - wejście od strony budynku WIEA, ul. prof. Z. Szafrana 2, laboratoria 101, 102, 103), gdzie od 10.00-14.00 będą się odbywać warsztaty immunologiczne, fizjologiczne i biochemiczne;

· Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej (ul. Energetyków 2, bud. A-22, III piętro), które będzie można zwiedzać w godz. 10.00-14.00;

· Halę sportową (ul. prof. Z. Szafran 6, bud. A-13, sala fitness), w której od 10.00-14.00 odbędą się warsztaty oceny funkcjonalnej i zdrowotnej sportowca.

Szczegółowe informacje dotyczące Dnia Otwartego już wkrótce pojawią się na stronie: www.wlnz.uz.zgora.pl.

Kontakt:

dr Ewa Skorupka - prodziekan ds. studiów i studentów Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu UZ e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

Info: Ewa Sapeńko Rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u