Zostań winiarskim ekspertem

19 marzec 2019
Autor: 
Zostań winiarskim ekspertem Pixabay

Lubuskie Centrum Winiarstwa organizuje cykl bezpłatnych warsztatów dla początkujących pn. Zostań winiarskim ekspertem. Już w najbliższą sobotę 23 marca w godz. 10.00-14.00 zapraszamy wszystkich, którzy chcą amatorsko uprawiać winorośl lub założyć przydomową winnicę.

Podczas wykładów i zajęć praktycznych eksperci zdradzą, jak zaplanować winnicę i właściwie dobrać odmiany, a także pokażą jak prawidłowo formować i przycinać krzewy.

Warsztaty poprowadzi Roman Grad z Winnicy Julia w Starym Kisielinie. Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy do udziału w warsztatach przyjmujemy telefonicznie pod numerem 68 320 01 12 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jedyne w Polsce "żywe" muzeum wina

W listopadzie 2014 roku, marszałek Elżbieta Anna Polak podpisała umowę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Sulechowie na dzierżawę gruntów w Zaborze oraz z firmą Diament na budowę Lubuskiego Centrum Winiarstwa. 28 kwietnia 2015 r. wmurowano akt erekcyjny pod inwestycję a uroczyste otwarcie odbyło się 9 października, tego samego roku. Głównym celem stworzenia Lubuskiego Centrum Winiarstwa jest rozwój marki oraz potencjału turystycznego województwa lubuskiego, a także budowanie tożsamości regionalnej, integracja środowisk winiarskich oraz rekultywacja tradycji związanych z uprawą winorośli i produkcją wina na terenie Ziemi Lubuskiej.

Centrum Winiarstwa spełnia funkcje: reprezentacyjną, turystyczną, rekreacyjna, dydaktyczną i muzealną, ponadto stanowi także bazę naukowo-dydaktyczną umożliwiającą kształcenie studentów na kierunku winiarskim oraz ośrodek doradztwa dla winiarzy.

W budynku można znaleźć coś i dla duszy, i dla ciała. W sali konferencyjnej weźmiemy udział w warsztatach winiarskich, somelierskich lub kulinarnych.

W budynku znajduje się część dydaktyczna z salą multimedialną, ekspozycją winiarską oraz halą pokazową, w której zapoznamy się z procesem produkcji wina. Dowiemy się m.in. o Lubuskim Szlaku Wina i Miodu i innych produktach turystycznych regionu lubuskiego.

Źródło: lubuskie.pl

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

  • Dyrektorka, kierowniczka, specjalistka. Feminatywy w Urzędzie Marszałkowskim

    Dyrektorka, kierowniczka, specjalistka. Feminatywy w Urzędzie Marszałkowskim

    Obostrzenia ustawowe obowiązujące w naszym kraju nie pozwalają na użycie feminatywów w oficjalnych dokumentach czy na pieczątkach. Mogą być jednak stosowane w komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej, na stronach internetowych i komunikatach prasowych, stopkach e-maili czy wizytówkach.

  • Unijne dofinansowanie na wsparcie seniorów

    Unijne dofinansowanie na wsparcie seniorów

    Dzięki wsparciu środków unijnych kolejne dofinansowanie w wysokości 2,1 mln zł trafiło do Ośrodka Integracji Społecznej w Zielonej Górze. Wsparcie seniorów to jeden z priorytetów samorządu województwa.

  • Majówka śladami tradycji i winiarskich piwnic

    Majówka śladami tradycji i winiarskich piwnic

    Już nie dni, a godziny dzielą nas od rozpoczęcia II Festiwalu Otwartych Piwnic i Winnic. Festiwalowe atrakcje to spacery szlakiem winiarskich zabytków w Zielonej Górze, koncerty gwiazd czy prezentacje winiarskie w Zaborze.

  • Głos kobiet - kobiety o prawach człowieka

    Głos kobiet - kobiety o prawach człowieka

    28 sierpnia 2021 r. o godz. 16:00 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbędzie się debata "Głos kobiet - kobiety o prawach człowieka". Organizatorem wydarzenia jest Ogólnopolski Strajk Kobiet.

  • Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

    Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

    Dobre wiadomości do Gorzowa Wlkp. Samorząd województwa przekazał 1 mln zł na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego.

  • Ponad 200 tys. zł dla uniwersyteckich kół naukowych

    Ponad 200 tys. zł dla uniwersyteckich kół naukowych

    Samorząd województwa wspiera koła naukowe na lubuskich uczelniach. Marszałek Elżbieta Anna Polak podpisała umowę na przekazanie dotacji w wysokości 211 tys. zł Uniwersytetowi Zielonogórskiemu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u