Podczas wykładów i zajęć praktycznych eksperci zdradzą, jak zaplanować winnicę i właściwie dobrać odmiany, a także pokażą jak prawidłowo formować i przycinać krzewy.
Warsztaty poprowadzi Roman Grad z Winnicy Julia w Starym Kisielinie. Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy do udziału w warsztatach przyjmujemy telefonicznie pod numerem 68 320 01 12 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jedyne w Polsce "żywe" muzeum wina
W listopadzie 2014 roku, marszałek Elżbieta Anna Polak podpisała umowę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Sulechowie na dzierżawę gruntów w Zaborze oraz z firmą Diament na budowę Lubuskiego Centrum Winiarstwa. 28 kwietnia 2015 r. wmurowano akt erekcyjny pod inwestycję a uroczyste otwarcie odbyło się 9 października, tego samego roku. Głównym celem stworzenia Lubuskiego Centrum Winiarstwa jest rozwój marki oraz potencjału turystycznego województwa lubuskiego, a także budowanie tożsamości regionalnej, integracja środowisk winiarskich oraz rekultywacja tradycji związanych z uprawą winorośli i produkcją wina na terenie Ziemi Lubuskiej.
Centrum Winiarstwa spełnia funkcje: reprezentacyjną, turystyczną, rekreacyjna, dydaktyczną i muzealną, ponadto stanowi także bazę naukowo-dydaktyczną umożliwiającą kształcenie studentów na kierunku winiarskim oraz ośrodek doradztwa dla winiarzy.
W budynku można znaleźć coś i dla duszy, i dla ciała. W sali konferencyjnej weźmiemy udział w warsztatach winiarskich, somelierskich lub kulinarnych.
W budynku znajduje się część dydaktyczna z salą multimedialną, ekspozycją winiarską oraz halą pokazową, w której zapoznamy się z procesem produkcji wina. Dowiemy się m.in. o Lubuskim Szlaku Wina i Miodu i innych produktach turystycznych regionu lubuskiego.
Źródło: lubuskie.pl