“Weź się na warsztat” - mobilne badania Truckers Lab już w tym tygodniu zawitają w województwie lubuskim!

26 lipiec 2019
Autor: 
“Weź się na warsztat” - mobilne badania Truckers Lab już w tym tygodniu zawitają w województwie lubuskim! Redakcja

Mobilne badania Truckers Lab zawitają w 3 miejscach w województwie lubuskim.

Będą to:

30.07 - Nevada Center, Poźrzadło 37, 66-220 Łagów; DK 92, godz. 13.00 – 19.00

31.07 - Stacja Shell Torzym, ul. Sulęcińska 14, 66-235 Torzym,godz. 13.00 – 19.00

1.08-2.08 - Port 2000, ul.Mostki, 66-218 Lubrza; DK92, godz. 13.00 – 19.00

Badania są odpowiedzią na alarmujące wyniki “Raportu o stanie odżywienia i sposobu odżywiania przez kierowców zawodowych”, który przygotowany został przez Fundację Truckers Life oraz Koło Naukowe Dietetyków z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Z raportu wynika, że stan zdrowia kierowców zawodowych z roku na rok znacząco się pogarsza. Analiza danych wykazała, że aż 8 na 10 kierowców cierpi na nadwagę i otyłość, a u ponad 60% stwierdzono podwyższone stężenie cholesterolu we krwi.

Kampania Truckers Lab zachęca kierowców do “wzięcia swojego organizmu na warsztat”. Podczas wydarzenia będzie można wykonać pomiar cholesterolu, glukozy, ciśnienia krwi, dokonać analizy składu ciała oraz zasięgnąć konsultacji dietetyka.

Podczas wydarzenia zorganizujemy także zbiórkę, z której środki przeznaczone zostaną na długą i bardzo kosztowną rehabilitację kierowcy zawodowego, który doznał udaru mózgu w trasie - https://zrzutka.pl/y3bse6

“Wyniki badań raportu przygotowanego przez Fundację Truckers Life oraz Koło Naukowe Dietetyków z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu są zatrważające i nie pozostawiają złudzeń, co do stanu zdrowia polskich kierowców samochodów ciężarowych. Dlatego również w tym roku jako Mercedes-Benz Trucks Polska zdecydowaliśmy się zostać Partnerem Strategicznym akcji Truckers Lab, gdzie będziemy badać, doradzać oraz edukować kierowców na temat zdrowego trybu życia w trasie. Liczymy, że te działania przyczynią się do poprawy kondycji kierowców” – powiedział Igor Kaczorkiewicz Head of Product & Marketing, PR Mercedes Benz Trucks Polska.

„W ubiegłym roku akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród kierowców, w związku z tym kontynuujemy kampanię również tego lata. Stwarzamy możliwość przebadania się, zwłaszcza, że zdajemy sobie sprawę z faktu jak trudno wygospodarować czas na regularne wizyty w przychodniach przy trybie pracy kierowcy zawodowego” - mówi Martyna Gorynia z Fundacji Truckers Life.

Poniżej przedstawiamy daty i miejsca kolejnych badań:

07.08 – 08.08 - Port Świecko, Świecko 39, 69-100 Świecko;DK 29, godz. 13.00 – 19.00

19.08 – 20.08 - Stacja BP Kąty Wrocławskie, ks. Jerzego Popiełuszki 42, 55-080 Kąty Wrocławskie; A4, godz. 13.00 – 19.00

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie

Baner grafika glowna nr 2 kopia 1327x717

TAGI
KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Zielona Góra. W najbliższy weekend bezpłatne badania w Focus Mall

  Zielona Góra. W najbliższy weekend bezpłatne badania w Focus Mall

  W najbliższą sobotę, 20 listopada, w galerii Focus Mall w Zielonej Górze będzie można skorzystać z szeregu bezpłatnych badań i porad jak skutecznie rozpoznawać objawy stanu zagrożenia życia. Organizatorem jest IFMSA Poland - Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny w Zielonej Górze.

 • COVID-19 Monitor – oceń swój stan!

  COVID-19 Monitor – oceń swój stan!

  Poznański Uniwersytet Medyczny i zielonogórska firma CodeLab stworzyły stronę, która pozwoli nam ocenić swój stan zdrowia. Postępowanie określone w schemacie jest oparte na rekomendacjach Ministerstwa Zdrowia. Wystarczy anonimowo, ale rzetelnie (!) wpisać kilka danych, by poznać zalecenia postępowania przy aktualnym samopoczuciu. Zobacz

 • Bezpłatne badanie trychologiczne skóry głowy w Ośnie Lubuskim!

  Bezpłatne badanie trychologiczne skóry głowy w Ośnie Lubuskim!

  Ruszyła ogólnopolska akcja badań trychologicznych, mająca na celu zbadanie skóry głowy i włosów u Polaków. Na jej trasie znajduje się również Ośno Lubuskie, gdzie już 24 września 2019 r. będzie można wykonać bezpłatne badanie trychologiczne.

 • “Weź się na warsztat” - mobilne badania Truckers Lab już jutro i pojutrze zawitają w Porcie 2000 w Mostkach

  “Weź się na warsztat” - mobilne badania Truckers Lab już jutro i pojutrze zawitają w Porcie 2000 w Mostkach

  Badania są odpowiedzią na alarmujące wyniki “Raportu o stanie odżywienia i sposobu odżywiania przez kierowców zawodowych”, który przygotowany został przez Fundację Truckers Life oraz Koło Naukowe Dietetyków z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 • Strefa na zdrowie. Przyjdź, zbadaj się!

  Strefa na zdrowie. Przyjdź, zbadaj się!

  Zespół Caritas działający przy Parafii Czerwieńsk oraz Fundacja Dajmy Nadzieję zapraszają na bezpłatne badania z zakresu kardiologii i okulistyki.

 • Nie ma wakacji od zdrowia

  Nie ma wakacji od zdrowia

  W środę 30 sierpnia na parkingu przy szpitalu w Żaganiu, odbędzie się akcja "Nie ma wakacji od zdrowia". Poza konsultacjami i darmowymi badaniami odpowiadając na ogromne braki krwi nie tylko w województwie lubuskim, ale całym kraju, odbędzie się zbiórka krwi.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u