Waldemar Rychły Trio w Żarach

07 sierpień 2019
Autor: 
Waldemar Rychły Trio w Żarach Waldemar Rychły

Ponad śnieg - film niemy z muzyką na żywo Waldemara Rychłego. Ż’Art! 28 Międzynarodowe Plenerowe Spotkania zez Sztuką

Park przy Żarskim Domu Kultury

ul. Wrocławska 7, Żary

9 sierpnia (piątek) 2019

godz. 19.30

Wstęp wolny

WALDEMAR RYCHŁY TRIO:

• Sandra Haniszewska-Kubasik- skrzypce

• Krzysztof Kubasik - wiolonczela

• Waldemar Rychły - gitara, dzwonki

Ponad śnieg

Reżyseria – Konstanty Meglicki

Zdjęcia – Albert Wywerka

Scenografia – Stefan Norris

Produkcja – Diana-Film Poznań; „Klio – Film” Warszawa

premiera: 15 lutego 1929

czas trwania: 52 min.

Adaptacja dramatu Stefana Żeromskiego Ponad śnieg bielszym się stanę, w reżyserii Konstantego Meglickiego. Na ekranie znakomici polscy aktorzy: nazywana “nową Modrzejewską” Stanisława Wysocka (Mocny człowiek, Trędowata), założyciel teatru Ateneum w Warszawie Stefan Jaracz (Księżna Łowicka, Przedwiośnie) oraz początkujący wówczas znany amant, Mieczysław Cybulski (Druga młodość, Wrzos)

Akcja filmu toczy się na kresach wschodnich, w czasach współczesnych Żeromskiemu około roku 1919. W starym dworze żelazną ręką rządzi pani Rudomska, dla której ta kresowa ziemia jest wszystkim. Aby majątek nie przeszedł w obce ręce, swata swoją siostrzenicę Irenę z bogatym sąsiadem, a swojemu synowi wyszukuje cichą i potulną narzeczoną. Niestety młodzieniec uległ już urokowi swojej pięknej kuzynki. By nie dopuścić do ślubu dziewczyny, podnosi stawidła doprowadzając do zalania wsi. Para kochanków ucieka przed gniewem matrony do pobliskiego miasteczka, tymczasem w ich rodzinne strony nadciąga wojna.

Integralną częścią tego pokazu będzie występ zespołu muzycznego. Zespół muzyką wykonywaną na żywo dopełni magię tego niezwykłego filmu z epoki kina niemego. Muzyka przygotowana do filmu oparta jest na motywach kresowych oraz melodiach ludowych zapisanych przez Oskara Kolberga.. To koncert folkowy, łączący różne tradycyjną muzykę europejską z jazzową improwizację i z energią akustycznego rockowego grania. Przygotowanie, .opracowanie, kompozycja muzyki do filmu - Waldemar Rychły

Waldemar Rychły to muzyk, kompozytor i aranżer. Z wykształcenia jest architektem. Razem z bratem Maciejem współtworzył istniejący nieprzerwanie od połowy lat 80-tych, legendarny KWARTET JORGI. Jego muzyka bazuje na elementach ludowej tradycji wielu narodów, korzysta z doświadczeń muzyki klasycznej i jazzu. Zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą, brał udział w wielu festiwalach, współpracował z wieloma teatrami. Ma na koncie kilkanaście płyt.

Obecnie jest również aktywnym twórcą muzyki filmowej.

Działalność koncertowa pozostaje do dziś różnorodna i wciąż się rozwija. W projekcie Waldemar Rychły i Przyjaciele prezentuje w duetach, triach, kwartetach czy kwintetach nowe, rozbudowane, aranżacje motywów obecnych w jego muzyce filmowej lub teatralnej.

Źródło: rychlywaldemar.com

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u