Pejzaż horyzontalny, horyzont różny, niebanalny...

03 październik 2019
Pejzaż horyzontalny, horyzont różny, niebanalny... Organizator

Galeria Baszta serdecznie zaprasza na wernisaż Andrzeja Michalika pt. "Pejzaż horyzontalny, horyzont różny, niebanalny...".

O autorze:

Twórczość Andrzeja Michalika obejmuje szeroko rozumiany obszar grafiki i rysunku. Tworzy prace na płaszczyźnie, obiekty i aranżacje przestrzenne, niekiedy uzupełnione o performens z udziałem zaproszonych do współpracy artystów. W pracy twórczej obok klasycznych materiałów używa grafitu, węgla drzewnego, sadzy, popiołu i kawałków drewna zebranych w pobliżu swojego domu w lesie, na podmokłych łąkach, bagnach i wokół dzikiej rzeki Rawki.

Duchowość i metafizyka – relacja materii, biologii, psychiki w istocie ludzkiej oraz natura są podstawową inspiracją w mojej twórczości. Sztuka zaś jest rodzajem pomostu między „znanym” a „nieznanym”. W swoich pracach poruszam różne wątki: tworzę prace związane z człowiekiem i jego miejscem w naturalnych cyklach natury, są też działania inspirowane tajemnicą wszechświata. Komponuję cykle, do których wracam po latach z innym doświadczeniem, ze świeżymi emocjami, by je uzupełnić, połączyć, stworzyć na nowo.

Wystawa Pejzaż horyzontalny, horyzont różny, niebanalny… jest kolażem grafik, rysunków i obiektów z różnych okresów twórczości Andrzeja Michalika, jest rodzajem sentymentalnej wędrówki, gdzie można odnaleźć przenikające się wzajemnie wciąż inspirujące artystę motywy. Wspólnym mianownikiem ekspozycji jest charakterystyczny, symboliczny, wieloznaczny język narracji i obrazowania.

Andrzej Michalik jest pedagogiem, profesorem nadzwyczajnym, prowadzi Pracownię Projektów i Działań Rysunkowych na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Bierze udział w licznych wystawach i projektach artystycznych ale również sam organizuje ekspozycje, plenery i działania twórcze, angażując w nie młodych adeptów sztuki.

5.10.2019.r., sobota, godz.17.00

Galeria Baszta/Park

Wystawa potrwa do 15.11.2019.

Zbąszyńskie Centrum Kultury ul. Powstańców Wielkopolskich 12

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u