Uroczy Niedźwiedź (ZDJĘCIA)

21 czerwiec 2016
Autor: 

Zachęcamy do odwiedzenia małej ale bardzo uroczej miejscowości w gminie Łagów, znanej w naszym regionie z zawodów drwali.

Przejeżdżając przez miejscowość Niedźwiedź nie sposób nie zauważyć licznych rzeźb z drewna. Poza figurami niedźwiedzi są tam święci, diabły, anioły czy górale. Piękna zieleń, uroczy park z oczkiem wodnym, oraz zabytkowy kościół sprawiają, że warto odwiedzić to miejsce. 25-26 czerwca miał się odbyć festyn i zawody drwali jednak zostały one odwołane, jak dowiedzieliśmy się od organizatora. Impreza, która odbywała się tradycyjnie co roku, ma charakter międzynarodowy (polsko-niemiecki). Pierwsza edycja miała miejsce w 2001 r. z okazji obchodów 600-lecia miejscowości. Wydarzenie to związane jest z tematyką leśną i myśliwską. Głównym celem jaki przyświeca organizatorom przedsięwzięcia jest promocja regionu jako obszaru mocno związanego z naturą oraz przyrodą.

Pomimo tego, że tegoroczne zawody drwali nie dojdą do skutku warto odwiedzić to miejsce, bo Niedźwiedź ma niepowtarzalny klimat.

 

DG

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u