Pożar statku w Nowej Soli (ZDJĘCIA)

21 czerwiec 2016
Autor: 

Gwałtowny wybuch w przedziale maszynowni spowodował pożar na statku turystycznym na Odrze. Wskutek wybuchu statek zaczął niebezpiecznie nabierać wody. W wypadku poszkodowanych zostało trzydziestu pięciu turystów oraz jeden członek załogi. Trzy osoby znajdujące się na rufie statku wypadły za burtę.

Dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Nowej Soli w pierwszej kolejności do działania zadysponował dwa zastępy z łodzią motorową z JRG PSP oraz powiatowe OSP (Bytom Odrzański, Lubięcin, Nowa Sól, Nowe Miasteczko, Otyń, Przyborów). Powiadomił również Pogotowie Ratunkowe, Policję, WOPR oraz RWS Sława.

Pierwsze zastępy ratownicze przybyły na miejsce już po kilku minutach. Za pomocą łodzi dostali się do płonącego statku. Została podjęta decyzja o wodowaniu w okolice kanału portowego gdzie w pierwszej kolejności przystąpiono do ugaszenia pożaru i pomocy poszkodowanym.

W trakcie ewakuacji na miejsce przybyła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego "Południe" z JRG PSP w Nowej Soli, która przystąpiła do wykonania zwiadu nurkowego polegającego na ocenie rozmiaru uszkodzeń kadłuba statku i jego zabezpieczeniu oraz przygotowaniu do bezpiecznego odholowania do portu w Nowej Soli.

Dziś, to tylko scenariusz ćwiczeń, jutro to może być życie.

- Ćwiczenia mają charakter praktycznego sprawdzenia przygotowania i umiejętności strażaków-ratowników oraz dowódców do prowadzenia działań podczas zdarzeń z udziałem dużej ilości poszkodowanych - mówi st. kpt. Sławomir Ozgowicz, PSP Nowa Sól - Dodatkowym elementem podlegającym ocenie jest weryfikacja możliwości organizacyjno sprzętowych służb ratowniczych współdziałających podczas zdarzeń na wodzie niosących znamiona sytuacji kryzysowej.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u