Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

15 sierpień 2021
Autor: 
Stadion w Gorzowie zmienia oblicze! OSiR Gorzów

Dobre wiadomości do Gorzowa Wlkp. Samorząd województwa przekazał 1 mln zł na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego.

Marszałek Elżbieta Anna Polak oraz wicemarszałek Łukasz Porycki wraz z władzami miasta Gorzowa - prezydentem Jackiem Wójcickim oraz wiceprezydent Małgorzatą Domagałą wizytowali modernizowany obiekt. Tam też marszałek przekazała władzom umowę na dofinansowanie inwestycji

.- Wspieramy sport w naszym województwie, nie tylko poprzez budowę infrastruktury sportowej, choć w tym zakresie mamy tytuł "Budowniczego sportu". Pomagamy również klubom sportowym w ramach konkursów. Warto wspomnieć, że mamy program budowy bazy sportowej. Niestety straciliśmy środki z Totalizatora Sportowego. Myślę jednak, że i tak mimo to, prowadzimy wiele działań. To są mniejsze pieniądze, bez których jednak kluby by sobie nie poradziły - wyjaśniła marszałek Elżbieta Anna Polak. Przekonywała, że samorząd stawia na aktywność fizyczną, bo nie nie ma nic ważniejszego, niż wychowanie przez sport. - To też jest nasza inteligentna specjalizacja – zdrowie i jakość zycia. Bez aktywności, uprawiania i wsparcia sportu - także tego amatorskiego, nie byłoby możliwości realizacji takiej misji - mówiła marszałek Polak. - W tym roku rusza pilotażowy program lubuska baza sportowa, na który przeznaczyliśmy prawie 3 mln zł. Dzięki niemu 42 podmioty otrzymają wsparcie na poprawę infrastruktury sportowej. Program cieszy się dużą popularnością. Był takim strzałem w „10”, jeśli chodzi o poprawę infrastruktury w mniejszych miejscowościach. Poza tym w tym roku ponad 400 tys. zł samorząd przeznaczył na program nawadniania boisk - dodał wicemarszałek Łukasz Porycki.

Samorząd województwa wspiera także zadania w obszarze sportu realizowane przez miasta i gminy. Przykładem jest właśnie dofinansowanie do modernizacji gorzowskiego stadionu. - Ten stadion wołał o tę modernizację. Do niedawna widzieliśmy spękaną nawierzchnię, przerastającą trawę. Stadion praktycznie nie nadawał sie do użytku. Mimo wszystko, nasi lekkoatleci tutaj trenowali, również niepełnosprawni, którzy niedługo wyjadą na paraolimpiadę. Bardzo się cieszę, że ta inwestycja otrzymała kolejne dofinansowanie. To będzie pierwszy stadion z prawdziwego zdarzenia w województwie lubuskim - cieszył się prezydent Jacek Wójcicki.

Umowa opiewa na 1 mln zł. Przypomnijmy, że to nie jedynie pieniądze jakie miasto otrzymało na modernizację stadionu. W zeszłym roku sejmik województwa na ten cel postanowił przeznaczyć 700 tys. zł. Do inwestycji wartej 18 mln zł inwestycji dorzuci się także Ministerstwo Sportu. Efektem prac ma być nowy obiekt z nowoczesną infrastrukturą oraz trybunami dla blisko tysiąca kibiców. Decyzję o przekazaniu środków podjęli radni województwa. - W poprzedniej Strategii Rozwoju Województwa, ale i w obecnej do 2030 r. jednym z takich ważnych elementów jest rozwój bazy sportowej. Mogę tylko wyrazić radość, że zarząd się tego konsekwentnie trzyma i zapewniam, że tak w dalszym ciągu tak będzie. Efekty będą na pewno widoczne dla wszystkich, korzystających z bazy sportowej i aktywnego wypoczynku - mówił wiceprzewodniczący sejmiku Mirosław Marcinkiewicz. - Ten stadion ma szczególne położenie dla gorzowian. Wielu z nich może obserwować, jak ta inwestycja postępuje. Mam nadzieję, że będziemy niedługo obserwować tu sportowców zawodowych i amatorskich. Moim marzeniem jest, aby w Gorzowie powstał także stadion piłkarski z prawdziwego zdarzenia - dodała radna Anna Synowiec.

Po przebudowie stadion gorzowski stadion lekkoatletyczny zyska kategorię III według klasyfikacji IAAF. Stanie się licencjonowanym kompleksem sportowym z areną lekkoatletyczną oraz infrastrukturą towarzyszącą. W praktyce oznacza to: nowy teren rozgrzewkowy, boks do rzutów oszczepem i pchnięcia kulą, czy też bieżnię o długości 400 m. Dzięki temu stadion będzie idealnym miejscem zarówno dla zawodowych sportowców, jak i tych amatorskich. Samorządowa dotacja pozwoli m.in.: przygotować dokumentację i plac budowy, zakupić sprzętu sportowy, a także wykonać trybuny. Nowoczesny stadion da możliwość organizowania mistrzostw Polski w pełnym programie, mityngów międzynarodowych oraz zawodów niższej rangi.

W konferencji wziął udział także radny miasta Gorzowa Radosław Wróblewski.

Info: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u