Prace na placu budowy STOP SHOP Zielona Góra rozpoczęte

15 sierpień 2021
Autor: 
Prace na placu budowy STOP SHOP Zielona Góra rozpoczęte

Po otrzymaniu pozwolenia na budowę STOP SHOP Zielona Góra, IMMOFINANZ – właściciel tej marki parków handlowych wybrał firmę MIRBUD S.A. jako generalnego wykonawcę dla tego projektu.

Plac budowy został oficjalnie przejęty przez wykonawcę, a prace budowlane rozpoczęte. Otwarcie parku handlowego, z łącznie 12 sklepami na dostępnej powierzchni pod wynajem prawie 6.700 m kw., planowane jest na wiosnę 2022 roku.

W pierwszym etapie prac budowalnych realizowane będą roboty ziemne związane z wyrównaniem oraz stabilizacją gruntu i fundamentowaniem.

„MIRBUD S.A. to nasz sprawdzony partner biznesowy, z którym z sukcesem zrealizowaliśmy podobny projekt w Siedlcach. Tym bardziej jesteśmy przekonani, że nasza dobra współpraca będzie kontynuowana przy realizacji zielonogórskiej inwestycji”, skomentowała Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ. „Ponadto warto dodać, że decydując się na budowę parku handlowego w Zielonej Górze nie tylko poszerzamy ofertę handlową dla mieszkańców, ale także wspieramy miasto w przebudowie odcinka drogi Szosa Kisielińska, usprawniając zarówno komunikację do naszego parku handlowego, a także wpływając na poprawę infrastruktury drogowej w mieście.” dodała.

„Bardzo dobrze wspominamy współpracę z IMMOFINANZ przy budowie obiektu w Siedlcach i cieszymy się z jej kontynuacji w Zielonej Górze, gdyż świadczy to o dużym zaufaniu naszego partnera biznesowego do MIRBUD S.A. Równocześnie pragnę zapewnić, iż dołożymy wszelkich starań, aby budowa obiektu STOP SHOP w Zielonej Górze przebiegła bezproblemowo i na czas”, dodał Kamil Zakrzewski, dyrektor techniczny odpowiedzialny za nadzór realizacji tej inwestycji ze strony MIRBUD S.A.

STOP SHOP Zielona Góra zlokalizowany będzie w rozwijającej się dynamicznie wschodniej części miasta, bezpośrednio przy popularnym osiedlu Pomorskie, przy łączącej z centrum miasta Szosie Kisielińska, w pobliżu ronda Orląt Lwowskich. Dojazd do parku handlowego będzie możliwy także z ulicy Kętrzyńskiej, która łączy tę część miasta z drogą ekspresową S3. Łączny zasięg nowego STOP SHOP-u oszacowano na ponad 270.000 osób. Oznacza to, że tylu klientów będzie mogło dotrzeć do nowego parku handlowego w przeciągu 30 minut jazdy samochodem.

Bezpośrednio przed STOP SHOP-em dostępnych będzie ok. 160 miejsc parkingowych. Zielonogórski projekt realizowany będzie w sąsiedztwie istniejącego już supermarketu oraz sklepu Bricomarche, które dzięki komplementarności oferty, będą pozwalały klientom na realizację szerokich potrzeb zakupowych w jednym miejscu.

Informacje o IMMOFINANZ

IMMOFINANZ to firma z sektora nieruchomości komercyjnych, której działalność skupia się na obiektach handlowych oraz biurowych na siedmiu głównych europejskich rynkach, tj. w Austrii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii oraz Polsce. Podstawa działalności firmy obejmuje zarządzanie nieruchomościami oraz część deweloperską. Marki handlowe STOP SHOP, VIVO! oraz marka biurowa myhive stanowią kluczowy obszar dla tych aktywności i odzwierciedlają koncentrację na wysokiej jakości usługach. Firma posiada portfel o wartości około 4,9 mld euro obejmujący ponad 210 nieruchomości. Spółka jest notowana na giełdzie w Wiedniu (indeks ATX) oraz w Warszawie. Więcej informacji dostępnych jest na: www.immofinanz.com

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u