Było 14, będzie 24. W przyszłym sezonie letnim będzie niemal dwa razy więcej lotów z Zielonej Góry za granicę

09 listopad 2021
Autor: 
Było 14, będzie 24. W przyszłym sezonie letnim będzie niemal dwa razy więcej lotów z Zielonej Góry za granicę Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

W czerwcu br. z lotniska w Babimoście wystartował pierwszy samolot do Turcji. Na pokładzie zasiadł niemal komplet pasażerów. 

Chorwacka Rijeka i turecka Antalyae okazały się turystycznym hitem. Połączenie do Chorwacji obsługiwał LOT. Polska firma przewiozła w sumie prawie 1200 osób a pierwszy lot odbył się w lipcu. Czarterem do Turcji  poleciało ponad 2000 turystów. Nad wycieczkami czuwało biuro Coral Travel Poland. 

- Jesteśmy bardzo dumni, że jesteśmy pierwszym touroperatorem, który obsługiwał loty czarterowe z lotniska w Zielonej Górze - mówił wczoraj podczas konferencji prasowej w Radomiu Kaan Ergun, prezes biura turystycznego Coral Travel -  Obsłużyliśmy pierwsze loty w 2019 roku. Z powodu pandemii loty zostały wstrzymane i ponownie ruszyły w roku 2021. W przyszłym roku chcemy podwoić liczbę pasażerów obsłużonych w Zielonej Góry. 

Podczas tych wakacji Coral Travel Poland obsłużył 14 lotów czarterowych, z których skorzystało 2187 pasażerów, w sezonie letnim 2022 przewoźnik zwiększy ich liczbę do 24. 

- Port lotniczy w Babimoście jest doskonałą alternatywą i uzupełnieniem oferty dla turystów z zachodniej Polski, jak również z regionu przygranicznego Niemiec - informuje Marcin Jabłoński, członek Zarządu Województwa Lubuskiego. - Efekty w postaci dużego zainteresowania wakacyjnymi lotami czarterowymi tylko to potwierdzają. To też dowodzi, że port lotniczy Zielona Góra/Babimost ma ogromny potencjał, dlatego Zarząd Województwa Lubuskiego systematycznie zabiega o uruchamianie kolejnych połączeń lotniczych z atrakcyjnymi turystycznie rejonami Europy. W tym roku poza Turcją lataliśmy także do chorwackiej Rijeki. To połączenie to był kolejny strzał w dziesiątkę. Dlatego bardzo się cieszę z deklaracji operatora o rozszerzeniu współpracy z naszym lotniskiem.

Warto zaznaczyć, że dużą popularnością cieszą się też loty do Warszawy. Duży wpływ na to ma zapewne przedłużający się remont linii kolejowej. 

 

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u