Szkoła w Podmoklach Małych szkołą dla innowatora!

06 kwiecień 2022
Autor: 
Szkoła w Podmoklach Małych szkołą dla innowatora! Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych

Pod koniec marca w Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca dwuletni projekt unijny "Szkoła dla innowatora". Podczas spotkania tytuł SZKOŁY DLA INNOWATORA odebrała dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Podmokłach Małych, pani Elżbieta Ryczek. Tytuł został przyznany tylko 20 szkołom w Polsce.

Projekt wspiera nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych we wprowadzaniu zmian, pozwalających na skuteczne kształcenie kompetencji proinnowacyjnych, takich jak odwaga i podejmowanie ryzyka, pomysłowość, ciekawość, posiadanie hobby, wytrwałość, czy improwizowanie. 

Przez dwa lata ośmiu nauczycieli   wraz z dyrektorką oraz uczniowie klasy 8 brali udział w wielu działaniach projektowych. Były to superwizje lekcji, wycieczki edukacyjne dla uczniów i spotkania z przedsiębiorcami. 

- Uczyliśmy się, jak zmieniać metody nauczania, by kształcić u uczniów kompetencje proinnowacyjne. Jesteśmy szkołą, która chce nauczyć swoich uczniów samodzielności myślenia, rozwiązywania problemów, współpracy, liderstwa i zarządzania sobą. Dzięki tym działaniom szkoła w Podmoklach Małych na stałe wdrożyła do swojej pracy nowoczesne metody nauczania - informuje Elżbieta Ryczek.

Podczas panelu dyskusyjnego dla dyrektorów, Elżbieta Ryczek  mówiła czym różni się szkoła dla innowatora od zwykłej szkoły, co to są zadania interdyscyplinarne i co dają uczniom, dzieliła się praktykami dydaktycznymi, w tym jak dzięki projektowi zmieniły się metody nauczania w szkole i o aranżacji przestrzeni edukacyjnej – pracowniach tematycznych.

- Jesteśmy przekonani, że dzięki innowacyjnym metodom nauczania możemy przygotować młodych ludzi do lepszego funkcjonowania w świecie - dodaje dyrektor.

Czytaj także: W gminie Świdnica koło Zielonej Góry ruszyło przedszkole dla dzieci z Ukrainy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Przed nami Wystawa Psów Rasowych Babimost 2022

  Przed nami Wystawa Psów Rasowych Babimost 2022

  Związek Kynologiczny w Polsce z oddziałem w Zielonej Górze oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście zapraszają na czterodniową wystawę psów rasowych. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Burmistrza Babimostu, Bernarda Radnego i Burmistrza Kargowej, Jerzego Fabisia

 • Lubuskie lotnisko z coraz lepszymi wynikami

  Lubuskie lotnisko z coraz lepszymi wynikami

  Lipiec był dobrym miesiącem dla portu lotniczego Zielona Góra/Babimost. W kilka tygodni lotnisko wybrało prawie 3600 pasażerów, czyli niespełna dwukrotnie więcej niż w czerwcu. Spora część podróżujących skorzystała z możliwości lotów międzynarodowych.

 • O przyszłości portu lotniczego

  O przyszłości portu lotniczego

  Przyszłość portu lotniczego Zielona Góra/Babimost – to temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak oraz członka zarządu województwa Marcina Jabłońskiego z władzami Państwowych Portów Lotniczych.

 • ZUS zwalnia ze składek. Zobacz kto skorzysta

  ZUS zwalnia ze składek. Zobacz kto skorzysta

  Przedsiębiorcy, którzy prowadzą sklepiki szkolne, piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni, którzy ponieśli straty z powodu pandemii, będą mogli ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek.

 • Wypadek na trasie Babimost - Kargowa. Ranne trzy osoby, w tym dziecko (ZDJĘCIA)

  Wypadek na trasie Babimost - Kargowa. Ranne trzy osoby, w tym dziecko (ZDJĘCIA)

  Trzy osoby, w tym jedno dziecko, trafiły do szpitala po czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych na trasie Kargowa - Babimost. Droga jest zablokowana.

 • Mężczyzna ukradł rower 10-latkowi. Policja szybko ustaliła sprawcę kradzieży

  Mężczyzna ukradł rower 10-latkowi. Policja szybko ustaliła sprawcę kradzieży

  Dzielnicowy z Posterunku Policji w Jasieniu ustalił podejrzanego i odzyskał skradziony rower warty 1600 zł. 10-latek pozostawił jednoślad niezabezpieczony przed szkołą i poszedł na zajęcia. Podejrzany o kradzież to 25-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Za tego typu przestępstwo grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u