Szkoła w Podmoklach Małych szkołą dla innowatora!

06 kwiecień 2022
Autor: 
Szkoła w Podmoklach Małych szkołą dla innowatora! Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych

Pod koniec marca w Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca dwuletni projekt unijny "Szkoła dla innowatora". Podczas spotkania tytuł SZKOŁY DLA INNOWATORA odebrała dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Podmokłach Małych, pani Elżbieta Ryczek. Tytuł został przyznany tylko 20 szkołom w Polsce.

Projekt wspiera nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych we wprowadzaniu zmian, pozwalających na skuteczne kształcenie kompetencji proinnowacyjnych, takich jak odwaga i podejmowanie ryzyka, pomysłowość, ciekawość, posiadanie hobby, wytrwałość, czy improwizowanie. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kierowca volvo przejechał po 3-letnim dziecku. Policja poszukuje sprawcy

Przez dwa lata ośmiu nauczycieli   wraz z dyrektorką oraz uczniowie klasy 8 brali udział w wielu działaniach projektowych. Były to superwizje lekcji, wycieczki edukacyjne dla uczniów i spotkania z przedsiębiorcami. 

- Uczyliśmy się, jak zmieniać metody nauczania, by kształcić u uczniów kompetencje proinnowacyjne. Jesteśmy szkołą, która chce nauczyć swoich uczniów samodzielności myślenia, rozwiązywania problemów, współpracy, liderstwa i zarządzania sobą. Dzięki tym działaniom szkoła w Podmoklach Małych na stałe wdrożyła do swojej pracy nowoczesne metody nauczania - informuje Elżbieta Ryczek.

Podczas panelu dyskusyjnego dla dyrektorów, Elżbieta Ryczek  mówiła czym różni się szkoła dla innowatora od zwykłej szkoły, co to są zadania interdyscyplinarne i co dają uczniom, dzieliła się praktykami dydaktycznymi, w tym jak dzięki projektowi zmieniły się metody nauczania w szkole i o aranżacji przestrzeni edukacyjnej – pracowniach tematycznych.

- Jesteśmy przekonani, że dzięki innowacyjnym metodom nauczania możemy przygotować młodych ludzi do lepszego funkcjonowania w świecie - dodaje dyrektor.

Czytaj także: W gminie Świdnica koło Zielonej Góry ruszyło przedszkole dla dzieci z Ukrainy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u