Droga łącząca Koźminek z Kręckiem w powiecie świebodzińskim została otwarta!

30 sierpień 2023
Autor: 
Droga łącząca Koźminek z Kręckiem w powiecie świebodzińskim została otwarta! Redakcja

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wspólnie z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem dokonali uroczystego otwarcia tej długo oczekiwanej inwestycji.

Po 78 latach mieszkańcy będą mogli bezpiecznie i sprawnie przemieszczać się ponad 4-kilometrową drogą z nową nawierzchnią asfaltową. W ramach inwestycji powstały także zjazdy do posesji, zatoki autobusowe i chodniki.

Inwestycja, o łącznej wartości 7.614.824 zł, realizowana była w latach 2021-2023, w dwóch etapach.

Remont drogi nie zostałby przeprowadzony bez wsparcia środkami rządowymi w wys. 6.665.446 zł, w tym:

  • 785.446 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – na realizację pierwszego etapu;
  • 5.880.000 zł z trzeciej Edycji Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”, skierowanej do terenów po byłych PGR-ach - pozyskane na realizację drugiego etapu inwestycji.

Czytaj także: Mieszkańcy Wschowy będą mieć wymarzoną obwodnicę


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u