Lokalni Herosi - cztery inicjatywy społeczne dla woj. lubuskiego

10 listopad 2018
Autor: 
Lokalni Herosi - cztery inicjatywy społeczne dla woj. lubuskiego Brave Hearts

Znamy 100 zwycięskich inicjatyw społecznych wyłonionych w ramach akcji Lokalni Herosi – cztery z nich zrealizowane zostaną w województwie lubuskim

Cztery inicjatywy społeczne, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostaną zrealizowane na terenie województwa lubuskiego. Projekty inicjatyw zostały zgłoszone przez Przedsiębiorców współpracujących z Grupą Eurocash oraz wspierające ich organizacje pozarządowe lub instytucje publiczne z całego regionu. Trzy inicjatywy otrzymają granty w wysokości 10 tys. zł, a jedna – 100 tys. zł. Ogółem, Grupa Eurocash przeznaczyła 1,5 mln zł na 100 grantów. Dziś ogłoszone zostały wyniki akcji. Zwycięskie inicjatywy zostaną zrealizowane do końca sierpnia 2019 roku.

100 inicjatyw, w tym cztery z województwa lubuskiego, zwyciężyło w ogólnopolskim głosowaniu, które odbyło się za pośrednictwem strony internetowej akcji Lokalni Herosi pod adresem www.herosiprzedsiebiorczosci.pl. Do etapu głosowania zakwalifikowało się ponad 400 inicjatyw z całej Polski, zgłoszonych przez właścicieli sklepów współpracujących z Grupą Eurocash w duetach ze stowarzyszeniami, fundacjami, bibliotekami, szkołami, jednostkami ochotniczej straży pożarnej oraz innymi organizacjami i instytucjami ze wszystkich 16 województw. Głosowanie na najlepsze inicjatywy trwało 2 miesiące – od 15 sierpnia do 14 października.

9 listopada ogłoszonych zostało 100 zwycięskich projektów. Przedsiębiorcy razem z organizacjami partnerskimi rywalizowali w trzech kategoriach finansowych: o 89 grantów do 10 tys., 10 grantów do 50 tys. i 1 grant do100 tys. złotych. Zgłaszane inicjatywy obejmowały pięć obszarów tematycznych: kultura, sport, przestrzeń wspólna, ekologia i pomoc.

Inspiracją do zapoczątkowania akcji Lokalni Herosi dla jej organizatora – firmy Eurocash –była przypadająca w tym roku 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, a także potrzeba Przedsiębiorców, aby angażować się w życie swoich lokalnych społeczności.

Lokalne sklepy, prowadzone przez współpracujących z Eurocash Przedsiębiorców, pełnią bardzo często funkcję ośrodków życia społecznego w lokalnym otoczeniu. Właściciele sklepów są więc nie tylko Przedsiębiorcami, lecz często również animatorami działań społecznych, którzy doskonale znają okolicznych mieszkańców oraz ich potrzeby i angażują się w życie swoich wspólnot.Wyraźnie widać, że akcja Lokalni Herosi wyzwoliła w nich dodatkową energię, która pozwoliła zintegrować mieszkańców ich miejscowości, a także okolicznych gmin i powiatów w rywalizacji o granty na lokalne inicjatywy, których beneficjentami będą całe społeczności – mówi Marta Gampf, Dyrektor Marketingu Grupy Eurocash i pomysłodawczyni akcji Lokalni Herosi. Popularność akcji i zaangażowanie klientów sklepów w głosowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Bardzo cieszymy się, że z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości będziemy wspólnie z Przedsiębiorcami i ich partnerami w projekcie świętować ich wkład w rozwój małych ojczyzn – dodaje Marta Gampf.

Popularność akcji, w której głosować mógł każdy internauta znajdujący się na terenie Polski, pokazują liczby: poprzez kliknięcia na stronie www.herosiprzedsiębiorczosci.pl oddano ogółem na wszystkie inicjatywy ponad 1,3 mln głosów, dodatkowo głosujący wspierali je wysyłając niemal 550 tys. paragonów ze sklepów, które zgłosiły inicjatywy. Każdy paragon do 15 zł wart był 5 punktów, powyżej 15 zł – 10 dodatkowych punktów na koncie wybranej inicjatywy.

W województwie lubuskim zrealizowane zostaną następujące projekty:

1. „Kajakiem po lubuskich rzekach” zgłoszony w kategorii do 100 tys. zł przez sklep Lewiatan z Olszyny k/ Trzebiela (Olszyna, Terminal północny, Budynek 1B) oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży "DELFINEK".

2. „Zakup sprzętu sportowego do użytku szkoły i klubu sportowego "DRAGON" zgłoszony w kategorii do 10 tys. zł przez sklep Lewiatan ze Zwierzyna (ul.Wojska Polskiego 12) oraz Szkołę Podstawową im. Wojska Polskiego w Zwierzynie.

3. „Festiwal Gier Planszowych i Plenerowych” zgłoszony w kategorii do 10 tys. zł przez sklep Lewiatan z Brójc (ul. Poznańska 16) oraz Stowarzyszenie Chociszewo –Wspólna Przyszłość w Chociszewie.

4. „Baw się i tańcz” zgłoszony w kategorii do 10 tys. zł przez sklep abc z Gorzowa Wielkopolskiego (ul. Strażacka 153) oraz Stowarzyszenie Promocji Sportu i Tańca Deszczno LEJDIS.

Więcej informacji na temat lubuskich inicjatyw można uzyskać pod linkiem.

Zgłoszenia do konkursu potwierdzają, że życie społeczne w mniejszych miejscowościach i wsiach najczęściej kręci się wokół sklepów, gminnych ośrodków, domów kultury, klubów sportowych, szkół, przedszkoli, bibliotek, czy ochotniczych straży pożarnych. Widać, że to są najważniejsze miejsca lokalnej aktywności, więc muszą one czasami wspierać i uzupełniać działania organizacji pozarządowych. Pełnią znacznie szersze funkcje niż te, które wynikają z ich nazwy – mówi Łucja Krzyżanowska, członkini zarządu Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, patrona merytorycznego akcji Lokalni Herosi.

Rozkład 100 zwycięskich inicjatyw w poszczególnych województwach wygląda następująco:

• 13 w województwie małopolskim (1 x 50 000 zł, 12 x 10 000 zł),

• 10 w województwie podkarpackim (10 x 10 000 zł),

• 10 w województwie wielkopolskim (10 x 10 000 zł),

• 9 w województwie opolskim (9 x 10 000 zł),

• 8 w województwie mazowieckim (8 x 10 000 zł),

• 7 w województwie dolnośląskim (7 x 10 000 zł),

• 7 w województwie kujawsko-pomorskim (2 x 50 000 zł, 5 x 10 000 zł),

• 7 w województwie warmińsko-mazurskim (3 x 50 000 zł, 4 x 10 000 zł),

• 6 w województwie śląskim (2 x 50 000 zł, 4 x 10 000 zł),

• 5 w województwie lubelskim (5 x 10 000 zł),

• 4 w województwie lubuskim (1 x 100 000 zł, 3 x 10 000 zł),

• 3 w województwie łódzkim (3 x 10 000 zł),

• 3 w województwie podlaskim (3 x 10 000 zł),

• 3 w województwie pomorskim (2 x 50 000 zł, 1 x 10 000 zł),

• 3 w zachodniopomorskim (3 x 10 000 zł),

• 2 w województwie świętokrzyskim (2 x 10 000 zł).

Akcja Lokalni Herosi odbywa się pod patronatem honorowym Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polskiej Izby Handlu. Patronat medialny nad akcją sprawują: Polskie Radio, TVP2, Stefa Biznesu (Polska Press) oraz czasopismo Handel. Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, we współpracy z biurem programu „Niepodległa”.

***

Grupa Eurocash to polski lider hurtowej dystrybucji produktów FMCG, czyli szybkozbywalnychproduktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych. Swoją działalność biznesową od wielu lat opiera na partnerskich relacjach ze swoimi Klientami – właścicielami niezależnych sklepów detalicznych.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Już niedługo odbędzie się Lubuski Festiwal Whisky i Alkoholi Mocnych!

  Już niedługo odbędzie się Lubuski Festiwal Whisky i Alkoholi Mocnych!

  W Zielonej Górze już od lat obchodzone jest popularne Winobranie, czyli wielka impreza o międzynarodowym zasięgu. Co jasne, przypada ona na pierwszą połowę września. Jest to zupełnie wyjątkowy czas, kiedy kończą się wszelkie prace wykonywane w okresie zbiorów winorośli. W województwie lubuskim jest to szczególnie ważny czas, gdyż region ten słynie z największej liczby winiarzy!

 • Most w Milsku przeszedł próby obciążeniowe. Inwestycja ma być gotowa jesienią

  Most w Milsku przeszedł próby obciążeniowe. Inwestycja ma być gotowa jesienią

  Dziś odbyło się próbne obciążenie mostu w Milsku. To jedna z ważniejszych prób eksploatacyjnych, która polega na zbadaniu, jak zachowuje się konstrukcja poddana obciążeniom.

 • Finałowe starcie w „Ninja Warrior Polska”. W grze Lubuszanie (ZDJĘCIA)

  Finałowe starcie w „Ninja Warrior Polska”. W grze Lubuszanie (ZDJĘCIA)

  We wtorek, 12 kwietnia, w Polsacie finałowy odcinek V edycji „Ninja Warrior Polska”. W grze dwóch lubuskich zawodników. To Krzysztof Spławski z Zielonej Góry i Paweł Murawski z Żagania. Czy wśród nich znajdzie się ten, który po raz pierwszy w Polsce zostanie wojownikiem Ninja?

 • O tym jak Lubuszanie Polskę obudzili

  O tym jak Lubuszanie Polskę obudzili

  Robert Motyka i Marek Starybrat dołączyli do grona prezenterów Radia ZET. Od 4 kwietnia budzą słuchaczy w „Dzień dobry bardzo”.

 • Brzeźnica: Budowa Centrum Kultury Górali Bukowińskich

  Brzeźnica: Budowa Centrum Kultury Górali Bukowińskich

  Rozpoczęły się roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa Centrum Kultury Górali Bukowińskich” w Brzeźnicy. Obecnie trwają roboty ziemne – wykonanie fundamentów pod budynek.  

 • Wyjątkowy weekend w pałacu w Brodach (ZDJĘCIA)

  Wyjątkowy weekend w pałacu w Brodach (ZDJĘCIA)

  W najbliższą sobotę, 27 listopada we wspaniałej scenerii Pałacu Brühla w Brodach odbędzie się aukcja sztuki współczesnej. Swoje prace wystawi aż 19 artystów z całej Polski. W ramach wydarzenia odbędzie się również otwarcie Leżakowni Alkoholi Starzonych “Polish Barrels".Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u