Zielonogórzanie walczą o nowy park. Liczy się każdy głos (FILM)

24 sierpień 2019
Autor: 
STWORZENIE PARKU DO WYPOCZYNKU I REKREACJI DLA OSIEDLA MAZURSKIEGO I POBLISKICH ŚLĄSKIEGO, POMORSKIEGO

Mini miasteczko rowerowe, siłownia plenerowa czy liczne ścieżki spacerowe to tylko część planu, który chcą wprowadzić mieszkańcy osiedla Mazurskiego. W ten sposób walczą o ocalenie 72 000 m2 lasu.

Osiedle Mazurskie to jedno z największych osiedli w Zielonej Górze. W ciągu 5 lat powstało tu 16 bloków mieszkalnych. Duża liczba rodzin z małymi dziećmi nie ma miejsca na zabawy plenerowe ze względu na ilość dróg, bardzo dużą liczbę parkujących samochodów i gęstą zabudowę. Mieszkańcy postanowili zawalczyć o stworzenie rodzinnego parku z Budżetu Obywatelskiego.

W lesie o wielkości 72 000 m2 ma powstać 1 650 m2 terenów rekreacyjnych, na których dzieci będą mogły biegać, grać w piłkę, czy piknikować na łonie natury a dorośli skorzystać z plenerowej siłowni, 650 metrów ścieżek, w tym miasteczka ruchu rowerowego, który idealnie wspomaga kształtowanie świadomości dzieci i młodzieży jak poprawnie poruszać się na drogach publicznych oraz 15 ławek. Wartość projektu to maksymalnie 500 000 zł.

Takie miejsce idealnie koreluje z inwestycjami miejskimi w innych częściach miasta i w sposób bezpośredni umacnia słowo zielona w nazwie miasta.

- Cieszę się, że coraz częściej mieszkańcy składają do Budżetu Obywatelskiego projekty tworzenia zielonych enklaw dla wypoczynku, rekreacji i zabawy dzieci - mówi Anita Kucharska Dziedzic. - Mieszkańcy, tworząc parki, tereny zielone, skwery, liczą, że pod ich pod oknami nie pojawią się przejawy uciążliwej betonozy, a wręcz przeciwnie, że będą mieszkać, wygodnie, pięknie, zdrowo. Wspieram.

- Popieram tę inicjatywę - dodaje Jacek Budziński, radny miejski.- W tym rejonie jest wiele lasów, a ten projekt nie zakłada wycinki drzew. Dzięki tej inicjatywie utworzymy w mieście kolejny park.

Liczy się każdy głos. Czasu zostało bardzo mało. Termin mija 25 sierpnia. Do głosowania uprawnione są osoby zamieszkałe w Zielonej Górze bez względu na wiek i miejsce zamieszkania.


ZAGŁOSUJ


KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u