23-letni złodziej z Sulechowa w rękach policji. Włamywał się do sklepów, restauracji a nawet przychodni!

01 październik 2022
Autor: 
23-letni złodziej z Sulechowa w rękach policji. Włamywał się do sklepów, restauracji a nawet przychodni! Lubuska Policja

Szereg włamań i kradzieży, a także uszkodzenia mienia. Młody mężczyzna z Sulechowa ma na swoim koncie sporo przewinień!

Pod koniec września młody mężczyzna włamał się do sklepu wielobranżowego w Sulechowie i ukradł kasetkę z pieniędzmi. Dzień później, za kolejny cel 23-latek obrał sobie budkę gastronomiczną, w której uszkodził roletę. Pokrzywdzeni właściciele obiektów zgłosili się na komisariat policji w Sulechowie. Sprawę przejęli policjanci kryminalni, którzy szybko wytypowali sprawcę.

Policjanci namierzyli i zatrzymali 23-letniego mieszkańca Sulechowa. Mężczyzna już na wstępie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Dodatkowo podczas przesłuchania śledczy ustalili, że młody mężczyzna odpowiada także za szereg innych przestępstw, do których dochodziło w ostatnich tygodniach na terenie Sulechowa. 

Złodziej Sulechów

W lipcu mężczyzna uszkodził agregat w jednym ze sklepów spożywczych, straty zostały oszacowane na 12 tys. złotych. Kilka dni później 23-latek włamał się do przychodni lekarskiej, gdzie spowodował straty w wysokości 5 tys. złotych.

W sierpniu dokonał włamania do lokalu gastronomicznego oraz porysował zaparkowany na ulicy Kwiatowej samochód. We wrześniu mężczyzna włamał się do kolejnego lokalu gastronomicznego i ukradł pieniądze, alkohol oraz przekąski. 

23-latek próbował włamać się również do sklepu odzieżowego, ale został spłoszony przez przejeżdżający samochód. Jednym ostatnich miejsc włamań przed zatrzymaniem była piwnica, z której mężczyzna ukradł części rowerowe, klucze, a także dokonał uszkodzenia lakieru w kolejnym pojeździe.

Śledczy podsumowali wszystkie szkody, jakie wyrządził 23-latek z Sulechowa. - Łączna suma strat spowodowanych przez 23-latka we wszystkich tych zdarzeniach - skradzione przedmioty i pieniądze oraz uszkodzone drzwi i pojazdy - oszacowana została wstępnie na ponad 30 tysięcy złotych. - podaje podinsp. Małgorzata Stanisławska, Oficer Prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze

Młody mężczyzna usłyszał sześć zarzutów za kradzieże z włamaniami, dwa zarzuty kradzieży oraz dwa zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia!

Czytaj także - Śmiertelny wypadek koło Sulechowa. Nie żyje kierujący skuterem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u