Pijany 22-latek zdemolował przystanek w Gorzowie. Zatrzymał go świadek

16 styczeń 2023
Autor: 
Pijany 22-latek zdemolował przystanek w Gorzowie Redakcja/archiwum

Pijany zniszczył przystanek autobusowy w Gorzowie Wielkopolskim. Mężczyzna został zatrzymany przez świadka zdarzenia. Miał 1,5 promila alkoholu.

Jeden z przystanków autobusowych przy ulicy Grobla w Gorzowie Wielkopolskim zdecydowanie nie przypadł do gustu 22-letniemu mężczyźnie. W czwartek, 12 stycznia, po godzinie 23:00 chwycił on metalowy kosz na śmieci, a następnie zaczął niszczyć wiatę przystankową. Tym sposobem między innymi wybił on kilka szyb.

Zachowanie agresora widział świadek, który postanowił powiadomić policję. Następnie poszedł on za 22-latkiem, który udawał się w stronę centrum miasta, aby obywatelsko zatrzymać go na ulicy Mostowej.

Był pijany. Miał 1,5 promila alkoholu

- Po przyjeździe patrolu podejrzany o zniszczenie przystanku był agresywny, wulgarny i nie wykonywał poleceń policjantów. Funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol, co zostało potwierdzone badaniem. Mężczyzna w swoim organizmie miał 1,5 promila i został zatrzymany - relacjonuje podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Agresor po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Wkrótce odpowie on za swoje zachowanie przed sądem, gdzie 22-latkowi będzie grozić kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Wiadomo już, że Urząd Miasta Gorzowa wycenił straty na blisko 5 tysięcy złotych.

Jak podkreśla podkom. Jaroszewicz, warto w tej sytuacji podkreślić zachowanie świadka, który nie tylko poinformował policjantów, ale postanowił także iść za agresywnym sprawcą i zdecydował o ujęciu podejrzanego. Należy pamiętać jednak, aby podejmując decyzję o takim działaniu, zawsze myśleć o własnym bezpieczeństwie.

Przeczytaj też: Napadł z nożem na stację paliw koło Witnicy. Zabrał pieniądze i uciekł rowerem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u