Policjanci z Zielonej Góry w jeden dzień zatrzymali sześć praw jazdy za prędkość

09 czerwiec 2023
Autor: 
Policjanci z Zielonej Góry w jeden dzień zatrzymali sześć praw jazdy Fot. KMP Zielona Góra

Sześć praw jazdy zatrzymali wczoraj policjanci z drogówki w Zielonej Górze. Wszystkie za przekroczenie prędkości. Niechlubni rekordziści jechał za dużo o 81 km/h.

Zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego praktycznie codziennie kontrolują prędkość kierowców przy użyciu laserowych mierników prędkości. W ujawnianiu piratów drogowych pomaga im także nieoznakowany radiowóz BMW wyposażony w wideorejestratory. "Chętnych" nie brakuje i to mimo sporych mandatów.

- Wielu kierujących mimo zwiększonych kwot mandatów i groźby utraty prawa jazdy wciąż lekceważy ograniczenia prędkości. Szczególnie groźne jest to w terenie zabudowanym, gdzie na przejściu może pojawić się pieszy, rowerzysta czy użytkownik hulajnogi - podkreśla podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Sześć praw jazdy zatrzymanych w jeden dzień

Wczoraj, 8 czerwca, mundurowi z zielonogórskiej drogówki kontrolowali prędkość pojazdów w wielu miejscach na terenie miasta oraz powiatu zielonogórskiego. Byli rozstawieni między innymi na Szosie Kisielińskiej i ulicy Wrocławskiej oraz w Wilkanowie (gmina Świdnica). Tego dnia zatrzymali oni aż sześć praw jazdy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Niechlubnych rekordzistów było dwóch. To kierujący Mercedesem i kierujący Audi, którzy zostali zatrzymani w Wilkanowie. Obaj na "pięćdziesiątce" jechali z prędkością 131 km/h. Mężczyźni stracili swoje prawa jazdy i dodatkowo otrzymali mandaty w wysokości 2500 złotych i 15 punktów karnych.

- Oprócz tej dwójki swoje prawa jazdy straciło wczoraj jeszcze czworo innych kierujących. Ci zostali natomiast ukarani mandatami od 1500 do 2500 złotych - informuje podinsp. Barska.

Prawa jazdy zatrzymane nie tylko wczoraj

Łącznie od 26 maja do 7 czerwca swoje prawa jazdy straciło jeszcze 7 innych kierowców. W tej grupie najszybszy był kierujący Volkswagenem zatrzymany w sobotę, 27 maja, na Szosie Kisielińskiej, który przekroczył prędkość o 77 km/h. W policyjnej tabeli uplasował się też kierujący Teslą zatrzymany 29 maja w Niwiskach (jechał 116 km/h) i kierujący BMW zatrzymany 31 maja w Wilkanowie (107 km/h).

Przeczytaj też: Przeładowany dostawczak zatrzymany na krajowej "92" w Lubuskiem. Ważył 7,4 tony


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u