Nocny pożar nowych samochodów (ZDJĘCIA)

10 czerwiec 2016
bryg. Grzegorz Lisik

07.06.2016 r. o godz. 03:14 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Żarach wpłynęło zgłoszenie o pożarze przewożonych aut marki Kia Sportage. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Królów gm. Trzebiel.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowano zastępy z JRG PSP Żary. Z uwagi na dynamiczny rozwój pożaru, realne zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru na tereny leśne oraz pobliskie usytuowanie stacji paliw – do akcji zadysponowano także jednostki OSP Trzebiel, OSP Lipinki Łużyckie oraz OSP Tuplice. Do celów gaśniczych użyto głównie piany gaśniczej. Pomimo znacznych zniszczeń przewożonych aut oraz lawety, jedno z przewożonych aut nie zostało objęte bezpośrednim działaniem ognia. Zdołano uchronić od ognia również ciągnik siodłowy Iveco, który w zbiorniku posiadał ok. 1000 litrów oleju napędowego. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, akcja trwała 2 godziny. Rzeczywistą przyczynę pożaru ustala Policja.

KP PSP w Żarach

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.