Nietrzeźwy Białorusin prowadził ciężarówkę. Wydmuchał 0,71 promila alkoholu

29 październik 2019
Autor: 
Nietrzeźwy prowadził ciężarówkę. Wydmuchał 0,71 promila WITD Gorzów Wlkp.

To miała być szybka rutynowa kontrola drogowa. Okazało się jednak, że obywatel Białorusi kierujący ciężarówką jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał w swoim organizmie 0,71 promila alkoholu.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 28 października, na drodze krajowej nr 92. Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania kontrolne w Wilkowie koło Świebodzina. Jednym z zatrzymanych pojazdów była ciężarówka marki Volvo, którą przewożono ładunek z Rosji do Belgii.

W trakcie kontroli dokumentów inspektorzy wyczuli woń alkoholu od kierowcy. Mundurowi od razu postanowili skontrolować stan trzeźwości mężczyzny. - Badanie trzeźwości wykazało 0,34 mg/l, czyli 0,71 promila alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierującego pojazdem - relacjonują inspektorzy.

Na miejsce wezwano patrol świebodzińskiej policji. Nietrzeźwego szofera przekazano policjantom do dalszych czynności w tej sprawie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u