Paweł będzie leczony komórkami macierzystymi (ZDJĘCIA)

29 grudzień 2016
Autor:  Ryszard Waldun

Mieszkańcy powiatu sulęcińskiego i całej Polski poznali Pawła Szczotko ze Słońska po reportażu, który ukazał się w programie Elżbiety Jaworowicz "Sprawa dla reportera". Mieszkańcom Słońska mężczyzna znany jest jako strażak ochotnik i piłkarz między innymi Warty Słońsk i Iskry Głuchowo.

Los Pawła nie oszczędził, ponieważ na skutek wypadku porusza się na wózku inwalidzkim. Nie poddaje się i obecnie przechodzi rehabilitacje w Szpitalu w Kostrzynie nad. Odrą, gdzie będzie przebywał do 10 stycznia. Paweł chwali ćwiczenia i doświadczenie rehabilitantów oraz personelu medycznego. Chcę stanąć na własnych nogach i robić to co robiłem do czasu stania się niepełnosprawnym.

-Bardzo chcę znowu służyć ludziom jako strażak i dostarczać emocji sportowych podczas meczów - podkreśla Paweł.

Szansą dla Pawła jest leczenie komórkami macierzystymi, którego podejmą się lekarze z kliniki w Krakowie. Cały koszt leczenia wyniesie sto tysięcy złotych dlatego potrzebne są fundusze. Jego wyjazd do Krakowa i leczenie nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc wielu osób o dobrym sercu.

Festyny charytatywne dla Pawła organizował Krzysztof Skrzypnik radny powiatu sulęcińskiego wraz z członkami Stowarzyszenia Sportowego"Agrafka"Chartów, sołtysem Mariuszem Skrzypnikiem oraz przyjaciółmi z Kostrzyna nad Odrą, Krzeszyc, Słubic i Sulęcina.

Organizatorzy akcji pomocy dla Pawła Szczotko zapewnili mnie, że nie poprzestaną na tym, by dalej pomagać, szczególnie, że potrzebował on będzie po leczeniu dalszej bardzo kosztownej i specjalistycznej rehabilitacji. Oprócz festynów cały czas trwa akcja zbiórki nakrętek, by pomóc Pawłowi. Jeżeli macie w domu lub firmie nakrętki plastikowe i nie wiecie co z nimi zrobić warto przekazać je na rzecz Pawła. 

Można także wesprzeć Pawła finansowo wpłacając środki finansowe na jego specjalne konto.

4

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u