MAJALAND - park rozrywki Kownaty kołem napędowym miasta i gminy Torzym

25 styczeń 2017
Autor:  Ryszard Waldun

W Kownatach niedaleko Torzymia w powiecie sulęcińskim trwa budowa parku rozrywki MAJALAND.

- Już wiadomo, że tematycznymi bohaterami będą postaci znane dla dzieci z filmów: "Pszczółka Maja”,"Wickie” oraz "Heidi”. Całoroczny park rozrywki ma zajmować 10 ha i oferować odwiedzającym wiele atrakcji. Szacowany koszt inwestycji to 20 mln euro. Doczekaliśmy się realizacji zapowiadanej i oczekiwanej inwestycji w naszej gminie - mówi burmistrz Miasta i Gminy Torzym Ryszard Stanulewicz

Niewątpliwie budowa nie byłaby możliwa, gdyby nie wywalczony zjazd z autostrady. To właśnie ten koronny argument przekonał inwestorów do ulokowania parku w Kownatach.

Na pewno wielu mieszkańców zadaje sobie pytanie – jakie korzyści przyniesie realizowana inwestycja dla naszego samorządu gminy? Czas na pewno będzie najlepszym weryfikatorem. Niemniej jednak wraz z rozwojem parku zwiększą się wpływy do kasy samorządu z tytułu podatków, które będą mogły być dalej inwestowane w infrastrukturę gminy. Ponadto poszerzony zostanie rynek pracy oraz będziemy rozpoznawani w kraju i Europie - podkreśla Ryszard Stanulewicz dodając, że park będzie kołem napędowym miasta i gminy.

Burmistrz Ryszard Stanulewicz poinformował nas, że z tego miejsca chciałby serdecznie podziękować mieszkańcom Kownat za zaufanie i pozytywne nastawienie do inwestycji.

- Dziękuję Radnym za podjęcie ważnych uchwał, które były niezbędne w procesie planowania inwestycji. Pragnę z serca pogratulować i jednocześnie podziękować wszystkim mieszkańcom gminy za zrozumienie i cierpliwość. Do sukcesu nie wjeżdża się windą, trzeba iść schodami. I tak właśnie staramy się robić wszyscy, wspólnie razem.

Ryszard Waldun Foto gmina Torzym

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u