"Czułe Serduszka" z Sulęcina mają już 25 lat

03 kwiecień 2017
Autor:  Ryszard Waldun

Od ćwierć wieku przy parafii pw. Świętego Henryka w Sulęcinie działa wspólnota Wiara i Światło pod nazwą "Czułe Serduszka".

Pierwszym kapelanem wspólnoty był ks. Ryszard Klimek, a powstanie wspólnoty wspierał nieżyjący już proboszcz parafii ks. Franciszek Kornakiewicz. Obecnie we wspólnocie niepełnosprawnych jest około 30 osób w każdym wieku. Spotkania, które odbywają się w Sulęcinie raz w miesiącu poprzedza msza święta, którą odprawia obecny kapelan wspólnoty ks. Dariusz Denuszek

Członkowie wspólnoty spotykają się raz w miesiącu na spotkaniach prowincji zachodniej, które odbywają się w Gorzowie Wlkp. Organizują spotkania okolicznosciowe oraz obozy.

Jak powiedział naszej redakcji Łukasz Bielecki koordynator wspólnoty w Sulęcinie - podczas spotkań integrujemy się, modlimy oraz śpiewamy. Do wstąpienia do naszej wspólnoty zachęcamy wszystkich niepelnosprawnych dodaje Łukasz. Każde spotkanie ogłaszane jest w kościele i na pewno warto przyjść na jedno spotkanie i nigdy się nie zdarza, że poraz kolejny już nie wraca - dodaje Teresa Grzelczyk jedna z mam będących we wspólnocie od 25 lat.

Wspólnota zachęca także wszystkich, którzy chcieliby pomagać jako wolontariusz.

Ryszard Waldun

314397 1412500490 cc2b p

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.