Tłumy na kiermaszu wielkanocnym w Sulęcinie (ZDJĘCIA)

09 kwiecień 2017
Autor:  Ryszard Waldun

Procesja z palmami z kościoła św. Mikołaja na plac Czarneckiego rozpoczęła tegoroczny polsko-niemiecki jarmark wielkanocny, który w mieście odbywa się już od 9 lat.

przybywający mieszkańcy mogli spróbować potraw wielkanocnych, kupić ozdoby świąteczne oraz obejrzeć występy przedszkolaków. Liczne atrakcje dla dzieci przygotowali także miejscowi harcerze. Oprócz mieszkańców wojewodztwa lubuskiego w jarmarku wzięli udział goście z partnerskiego miasta Friedland z burmistrzem na czele oraz mieszkańcy Nowego Tomyśla, które jest polskim miastem partnerskim Sulęcina.

Obecny na jarmarku Zbigniew Szczepański, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulęcinie chwalił organizacje imprezy przedświątecznej i powiedział naszej redakcji,że tego typu impreza plenerowa jest bardzo dobrą okazją do spotkania się mieszkańców, którzy na codzień są zapracowani lub mieszkają poza Sulecinem, a do miasta przyjeżdżają przy okazji np. Świąt.

Zdanie Przewodniczącego Rady Miejskiej potwierdza mieszkaniec Sulęcina Ryszard Cieciura, który dodaje, iż jarmark to także dobra okazja dla miejscowych rękodzielnikow, by zaprezentować swoje wyroby.

Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, Sulecinski Ośrodek Kultury oraz proboszcz parafii ks. Piotr Mazurek.

Kolejny jarmark jubileuszowy bo już X odbędzie się za rok.

Ryszard Waldun

 • PUNKY REGGAE live 2020 w Sulęcinie

  PUNKY REGGAE live 2020 w Sulęcinie

  Ekipa PRlive oraz zespół FARBEN LEHRE serdecznie zapraszają na koncert w Sulęcinie, w ramach jubileuszowej trasy PUNKY REGGAE live 2020.

 • Uroczystość Wszystkich Świętych - Informacje o godzinach nabożeństw 2019

  Uroczystość Wszystkich Świętych - Informacje o godzinach nabożeństw 2019

  Informacje o nabożeństwach, które odbędą się 1 listopada br. na cmentarzach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej:

 • Kontrola drogowa zakończona zabezpieczeniem 70 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

  Kontrola drogowa zakończona zabezpieczeniem 70 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

  Na początku tygodnia policjanci z Sulęcina byli świadkami niebezpiecznej sytuacji na drodze. Kierujący osobową skodą nie ustąpił pierwszeństwa osobie, która znajdowała się na pasach. W efekcie, kobieta musiała cofnąć się na chodnik. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że prócz wykroczenia drogowego, 34-latek ma na sumieniu coś więcej, a dokładnie 70 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

 • Tragiczna sobota nad wodą. Strażacy wyłowili ciała dwóch osób

  Tragiczna sobota nad wodą. Strażacy wyłowili ciała dwóch osób

  Tragiczna sobota nad wodą w Lubuskiem. Służby ratownicze dwa razy interweniowały przy zdarzeniach związanych z utonięciem. 

 • Litwin jechał hulajnogą po autostradzie A2, bo... zabrakło mu paliwa w aucie (FILM)

  Litwin jechał hulajnogą po autostradzie A2, bo... zabrakło mu paliwa w aucie (FILM)

  Kierowca podróżujący lubuskim odcinkiem autostrady A2 nagrał mężczyznę jadącego elektryczną hulajnogą pod prąd pasem awaryjnym. Okazało się, że był to obywatel Litwy, któremu zabrakło paliwa w busie.

 • Uciekał przed policją, wbiegł do lasu i udawał grzybiarza

  Uciekał przed policją, wbiegł do lasu i udawał grzybiarza

  Policjanci z sulęcińskiej drogówki podjęli pościg za kierowcą osobowej toyoty. Mężczyzna podczas ucieczki stwarzał rażące zagrożenie dla innych uczestników ruchu - „ścinał zakręty, wyprzedzał na skrzyżowaniu, jechał na tzw. „czołówkę” rozwijając niebezpieczną prędkość. Kierujący porzucił auto i uciekł do lasu. Został jednak szybko zatrzymany przez policjantów. Powodem jego nieodpowiedzialnego zachowania był fakt, że toyota, którą uciekał została skradziona w Niemczech. 24-latek został zatrzymany – grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u