Dziki w mieście (ZDJĘCIA)

03 wrzesień 2017
Autor: 

Mieszkańcy ulicy Zawadzkiego w Zielonej Górze zgłosili nam, że od dłuższego czasu ich osiedle odwiedzane jest przez dziki.

Dziki w mieście to coraz częstszy widok. Zwierzęta zwabiane jedzeniem zapuszczają się w głąb osiedli. Na osiedla przybywają już nie tylko nocą ale i w dzień. Powodem tego jest bezmyślne dokarmianie. Wiele osób, widząc głodne zwierzę (szczególnie z młodymi), daje mu jedzenie nie zdając sobie przy tym sprawy z tego, że następnego dnia sytuacja może się powtórzyć. Zwierzęta szybko przyzwyczajają się do tego, że ten sposób zdobywania pożywienia jest łatwiejszy i o wiele bardziej skuteczny. Kolejne pokolenia uczą się przez to żebrania o pokarm.

Co robić jeśli zauważymy w mieście dzika? Nie wolno do niego podchodzić, głaskać, karmić z ręki. Najlepiej zawiadomić odpowiednie służby.

- Po zgłoszeniu przez mieszkańców problemu dziki są odławiane i wywożone na tereny obwodów łowieckich poza teren Odry - mówi Stanisław Domaszewicz, zastępca dyrektora Departamentu Przedsiębiorczości i Gospodarki Komunalnej.

Zdjęcia: Dawid Kwiatkowski

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u