Lubuskie święto ITD

13 październik 2017
Autor:  Ryszard Waldun

W czwartek 12 października mszą świętą w kościele przy ul. Mieszka I w Gorzowie rozpoczęły się lubuskie obchody 15 lecia działalności Inspektoratu Transportu Drogowego w naszym regionie.

Gościem honorowym był Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, który wraz z Bogdanem Trzpisem Inspektorem wojewódzkim ITD wręczyli awanse na wyższe stopnie resortowe. Podczas uroczystości nie zabrakło wspomnień i miłego spotkania z kolegami i koleżankami z całego województwa.

Misją Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, powołanego do kontroli przestrzegania przepisów obowiązujących w zakresie wykonywania transportu drogowego i niezarobkowego przewozu osób i rzeczy jest przede wszystkim eliminowanie wszelkich negatywnych zjawisk w transporcie drogowym.

W ciągu 15 lat inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. skontrolowali ponad 148 tysięcy pojazdów, wydali blisko 14 tys. decyzji administracyjnych nakładających kary na przewoźników. Inspektorzy nałożyli również 22 tys. mandatów na kierowców za stwierdzone naruszenia przepisów zawartych w ustawie o transporcie drogowym.

fotorw1

 

 

 • Gorzowski stadion przed modernizacją

  Gorzowski stadion przed modernizacją

  Postawiono już pierwsze kroki na drodze do modernizacji stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie.

 • Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, spotkania z mieszkańcami, film edukacyjny na temat właściwego postępowania z odpadami, a także Festiwal Ekologiczny, w formie on-line, to tylko niektóre działania Związku Celowego Gmin MG-6, które będą realizowane w ramach kolejnej odsłony kampanii edukacyjnej pn. „Jestem, myślę segreguję”.

 • Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Dobre wiadomości do Gorzowa Wlkp. Samorząd województwa przekazał 1 mln zł na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego.

 • Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem

  Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem

  Niecodzienny przebieg miała interwencja drezdeneckich policjantów w Pławinie (gm. Stare Kurowo).

 • Spotkanie z grami planszowymi

  Spotkanie z grami planszowymi

  Zapraszamy na kolejne spotkanie z nowoczesnymi grami planszowymi. Gry strategiczne, ekonomiczne, towarzyskie, karciane, familijne, dla dzieci. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Przychodzimy ze swoimi “planszówkami” lub bez.

 • Karnawałowy koncert familijny

  Karnawałowy koncert familijny

  Zgaduj-zgadula, co to jest: do tańcowania albo do słuchania, wesoły albo smutny, szybki albo wolny, krótki albo długi, ale zawsze piękny?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u