Wojewódzki przegląd kolęd i pastorałek DPS

06 listopad 2017
Autor:  Ryszard Waldun

Znamy termin lubuskiego przeglądu kolęd i pastorałek Domów Pomocy Społecznej.

7 grudnia zapraszamy wszystkich Lubuszan do Kostrzyna nad Odrą.

Mimo, iż do świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze dużo czasu, to w Domu Seniora w Kostrzynie nad Odrą wszyscy myślą już o wspólnym kolędowaniu, które 7 grudnia odbędzie się w Europejskim Centrum Seniorów i osób Niepełnosprawnych (Kręgielnia).

Organizatorem Wojewódzkiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek jest właśnie Dom Seniora w Kostrzynie nad Odrą. Jak poinformowała naszą redakcję Bogusława Strojnowska dyrektor domu- Wspólne kolędowanie rozpocznie się o godzinie 11.00 i zapraszamy na nie wszystkich Lubuszan. W tym roku organizatorzy zmienili formułę przeglądu, gdyż kolejność występów będzie losowana ze szklanej kuli. Renata Wawrzyniak jedna z prowadzących Wojewódzkie kolędowanie DPS dodaje, iż przegląd to wielka próba kolędowania przed świętami oraz ich sposób na oczekiwanie narodzenia Chrystusa.

Dodajmy, że tydzień przed przeglądem odbędzie się jarmark adwentowy na pl. Wojska polskiego, a patronat nad Wojewódzkim Przeglądem Kolęd i Pastorałek Domów Pomocy Społecznej sprawują Ordynariusz Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej Biskup Tadeusz Lityński oraz Wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

 • Artyści z Ukrainy poszukiwani

  Artyści z Ukrainy poszukiwani

  ZOK dla Ukrainy to spontaniczna inicjatywa w ramach której, w błyskawicznym tempie udało nam się zorganizować zajęcia dla dzieci z Ukrainy we wszystkich filiach Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

 • Wody Polskie przebudują przeprawę w Kostrzynie nad Odrą. Wykonawca przejmuje plac budowy

  Wody Polskie przebudują przeprawę w Kostrzynie nad Odrą. Wykonawca przejmuje plac budowy

  To wielkie zadanie inwestycyjne wpisujące się w szereg działań, które w najbliższych latach podejmą Wody Polskie. Szykujemy się do podpisania umowy z wykonawcą przebudowy mostu nad Regalicą w Szczecinie, a teraz zaczynamy przebudowę mostu w Kostrzynie nad Odrą.

 • Tragiczny wypadek dwóch motocyklistów. Jedna osoba nie żyje

  Tragiczny wypadek dwóch motocyklistów. Jedna osoba nie żyje

  Do tragicznego w skutkach wypadku dwóch motocyklistów doszło na ulicy Północnej w Kostrzynie nad Odrą. W wyniku zdarzenia zginęła jedna osoba.

 • 1500 policjantów zabezpieczy festiwal Pol’and’Rock

  1500 policjantów zabezpieczy festiwal Pol’and’Rock

  Komendant Miejski Policji w Gorzowie Wlkp. wydał opinię dotyczącą zabezpieczenia tegorocznego festiwalu Pol’and’Rock, wskazując na zagrożenia definiowane także przez organizatora. Policja w tym zakresie podejmuje wszystkie niezbędne środki, aby zapewnić bezpieczeństwo jego uczestnikom. Stosowane rozwiązania sprawdzają się, a praca funkcjonariuszy jest wysoko oceniana.  

 • Nie żyje 32-letni mężczyzna. To był wyrok - informują świadkowie

  Nie żyje 32-letni mężczyzna. To był wyrok - informują świadkowie

  We wtorkowy wieczór, 14 maja przy ul. Jana Pawła II w Kostrzynie nad Odrą doszło do tragedii. Zabity został 32-letni obywatel Bułgarii, a jego 26-letnia partnerka, także obywatelka Bułgarii została ciężko ranna i przebywa w szpitalu. Walczy o życie.

 • Zapraszamy na majówkę do Kostrzyna

  Zapraszamy na majówkę do Kostrzyna

  Burmistrz dr. Andrzej Kunt oraz Kostrzyńskie Centrum Kultury zapraszają mieszkańców i nie tylko na wielką majówkę, która odbędzie się w Miejskim Parku.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u