Przybywa pacjentów na oddziałach covidowych

24 marzec 2021
Autor: 
Przybywa pacjentów na oddziałach covidowych Redakcja

Z dnia na dzień przybywa pacjentów covidowych w Zielonej Górze. Na chwilę obecną w szpitalu przebywa 139 pacjentów. „Jesteśmy już prawie wypełnieni”.

Jednym z większych problemów szpitala jest brak personelu. Aby zapewnić odpowiednią opiekę pacjentom covidowym Zarząd musiał przesunąć lekarzy anestezjologów i pielęgniarki anestezjologiczne ze szpitala uniwersyteckiego do szpitala tymczasowego.

- Staramy się zapewnić funkcjonowanie oddziałów onkologicznych – mówi lek. Med. Antoni Ciach, dyrektor ds. lecznictwa Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. - Przesuwamy tylko te zabiegi, które mogą poczekać.

Sytuacja niestety jest dynamiczna. O trudnościach informują także zespoły ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

- Jeździmy w kółko - informuje lek. Robert Górski. - Często jest tak, że robimy dezynfekcje i po zakończeniu dezynfekcji jest kolejne wezwanie. Siły i środki są już niewystarczające i często jest tak, że do Zielonej Góry muszą przyjeżdżać karetki z sąsiednich miejscowości, z Sulechowa, z Krosna, z Nowej Soli. Pogotowie w Zielonej Górze nie daję już rady sprostać tym wszystkim wezwaniom.

Aby walczyć z covidem powinniśmy stosować się do trzech podstawowych zasad – dystans, mycie rąk i noszenie maseczek we właściwy sposób. Ważne jest również szczepienie

- Ludzie bardzo chętnie się szczepią jednak wzrasta liczba osób, którzy obawiają się szczepionki AstraZeneca – dodaje Górski. - Jako lekarz uważam, że to jest niepoważne. To jakaś psychoza i według mnie rozgrywki koncernów farmaceutycznych.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u