Zmiany organizacyjne w szpitalu w Świebodzinie. Wstrzymano zabiegi

24 marzec 2021
Zmiany organizacyjne w szpitalu w Świebodzinie. Wstrzymano zabiegi Powiat Świebodzin

Od 29 marca do Szpitala Nowego w Świebodzinie będą przyjmowani pacjenci wymagający leczenia szpitalnego, u których stwierdzono Covid-19.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, Nowy Szpital w Świebodzinie, podobnie jak inne szpitale, wyszedł naprzeciw oczekiwaniom Wojewody Lubuskiego, Władysława Dajczaka oraz Dyrektora Lubuskiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze, Piotra Brombera i zapewnił 55 łóżek „covidowych”, w tym 10 respiratorowych dla pacjentów wymagających pilnej hospitalizacji. Łóżka dla tych pacjentów będą w dotychczasowym oddziale chorób wewnętrznych i w oddziale chirurgii ogólnej i urazowo-ortopedycznej, który przeniesiony będzie na oddział neurologii. Oddział neurologii z pododdziałem udarowym przeniesiony będzie na II piętro.

Z tego też powodu od 24 marca do odwołania wstrzymano planowe przyjęcia na zabiegi operacyjne i hospitalizacje w oddziale chirurgicznym i internistycznym. Pacjenci tych oddziałów będą musieli leczyć się w innych szpitalach naszego województwa.

Pozostałe oddziały, czyli Anestezjologia i Intensywna Terapia, SOR, ZOL, Neurologia z pododdziałem udarowym a także wszystkie poradnie specjalistyczne pracują bez zmian. Na oddziale Położnictwa i Ginekologii odbywają się porody rodzinne. Działa także Szkoła Rodzenia. Podobnie pracownie diagnostyczne, punkt wymazowy, Nocna Pomoc Lekarska, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Transport Sanitarny pracują na dotychczasowych zasadach.

Poradnia chirurgiczna i Punkt Szczepień przeciwko Covid-19 zostaje przeniesiona do budynku administracji.

Mimo tych zmian, bezpieczeństwo pacjentów korzystających z usług medycznych szpitala jest zapewnione.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.