Służby ewakuowały 15 pacjentów chorych na COVID-19 ze szpitala w Skwierzynie!

21 kwiecień 2021
Służby ewakuowały 15 pacjentów chorych na COVID-19 ze szpitala w Skwierzynie! 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

Sytuacja w szpitalu w Skwierzynie pozostaje trudna co wymusiło ewakuację kolejnych 15 pacjentów zarażonych COVID-19 do innych placówek medycznych. Tej trudnej i delikatnej misji podjęli się żołnierze WOT oraz „Czarnej Dywizji”.

Sytuacja w szpitalu w Skwierzynie nadal pozostaje bardzo trudna i z tego względu konieczna była kolejna ewakuacja pacjentów szpitala. Operacja na wniosek Wojewody Lubuskiego polegała na przetransportowaniu chorych na Covid-19 do placówek medycznych w Świebodzinie i Kostrzynie. Akcja ewakuacyjna rozpoczęła się 20 kwietnia w samo południe a zakończyła się tego samego dnia około godziny 13:30. Działania wojska zostały przeprowadzone szybko, sprawnie, z największą wrażliwością, empatią i przy jak najmniejszych niedogodnościach dla pacjentów.

Ewakuacja była nietypowa, ponieważ wiązała się z koniecznością przygotowania tego delikatnego przedsięwzięcia w zaledwie 2 godziny. - W tym krótkim czasie musieliśmy zorganizować całą operację, co udało się ze względu na doświadczenie, jakie w tego typu akcjach posiadają już żołnierze skwierzyńskiego batalionu WOT i 11 Dywizji Kawalerii Pancernej. – podsumowuje ppor. Krysztof Ciupak ze 151 batalionu lekkiej piechoty.

Sprawne działanie udało się zapewnić dzięki połączonemu wysiłkowi wojska z policją i pogotowiem ratunkowym. W tej sytuacji żołnierze różnych jednostek działali jako tzw. Zespół Interwencji Kryzysowej (ZIK), które powstały dokładnie rok temu w każdym województwie na bazie jednostek WOT i wojsk operacyjnych.

Źródło: kpt. Marcin MISIAK, 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Osobówka ścięła drzewa i dachowała (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.