Gmina Świdnica szykuje działki dla przyszłych inwestorów (ZDJĘCIA)

05 lipiec 2019
Autor: 
Gmina Świdnica szykuje działki dla przyszłych inwestorów UG Świdnica

Ruszyły prace budowlane związane z przygotowaniem terenów inwestycyjnych pod Świdnicą koło Zielonej Góry. Działki wejdą w skład gminnej strefy inwestycyjnej. Całkowita wartość projektu to blisko 3,5 miliona złotych.

Gmina Świdnica szykuje się na napływ inwestorów. Zakłady mają powstawać na działkach położonych w pobliżu wsi Letnica. Władze gminy rozpoczęły realizować już uzbrajanie terenów w ramach projektu "Kompleksowe uzbrojenie strefy inwestycyjnej w miejscowości Letnica w gminie Świdnica - etap II".

Zadanie wiąże się z wyposażeniem terenu w infrastrukturę drogową, oświetlenie, odwodnienie oraz sieci wodno-kanalizacyjne i energetyczne. Dodatkowo strefa ma zostać skomunikowana z istniejącym układem dróg dojazdowych.

- Działania są kontynuacją prac związanych z uruchomieniem gminnej strefy inwestycyjnej w Słonem, a także dotychczasowych działań związanych ze wsparciem podmiotów gospodarczych - informuje gmina.

Inwestycja opiewa na kwotę blisko 3,5 miliona złotych. Gmina Świdnica uzyskała na realizację projektu ponad 1,9 mln zł unijnego dofinansowania, przekazanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020. Uzbrojeniem terenów zainteresowana była tylko jedna firma z Krosna Odrzańskiego. Przedsiębiorstwo Drogowe KONTRAKT Sp. z o.o. ma zakończyć wszystkie prace jeszcze w tym roku.

Fot. Urząd Gminy Świdnica

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.