Ślizgawica na drogach w Lubuskiem. Trasy pozamykane, dochodzi do zdarzeń (RELACJA)

01 grudzień 2018
Autor: 
Ślizgawica na drogach w Lubuskiem. Trasy pozamykane, dochodzi do zdarzeń KPP Świebodzin
       

W sobotę, 1 grudnia, już od godzin nocnych na wielu drogach w Lubuskiem występuje gołoledź. Ruch w większości miejsc jest bardzo duży, a trasy są w większości oblodzone. Często dochodzi również do zdarzeń drogowych. Redakcja NewsLubuski.pl na bieżąco śledzi najświeższe doniesienia z dróg, czekamy również na Wasze sygnały.

Godz.Relacja
12:45 Na drogach można zauważyć coraz więcej pługopiaskarek. Obecnie w całym regionie bez większych zdarzeń drogowych.
12:10 Lubsko: Na drogach jest ślisko, a chodniki praktycznie w ogóle nie zostały niczym posypane.
11:40

Na wielu drogach w pobliżu Sulęcina jest bardzo ślisko. Osobówki oraz ciężarówki notorycznie wypadają z jezdni. Pomoc drogowa ma ręce pełne roboty.

SliskoLubuskieDrogi01.12.18 3Fot. KP PSP Sulęcin

11:30 Sulechów: - Rano drogi i chodniki były wielkim lodowiskiem. Teraz ulice zostały posypane, a chodniki no cóż... - relacjonuje czytelniczka Anna.
11:20 Utrudnienia na trasie Torzym-Prześlice. Wiele pojazdów nie może podjechać pod górkę. Naczepa jednej z ciężarówek wpadła do rowu, zablokowany jest jeden pas ruchu.
11:10 - Na całym zielonogórskim deptaku ludzie chodzą tiptopkami, a piasku nie widać - komentuje czytelniczka Kamila. Oblodzone chodniki zdecydowanie przełożyły się na zwiększoną ilość interwencji pogotowia oraz pacjentów w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Najlepiej, aby starsze osoby w ogóle nie wychodziły z domu.
10:45

Zielona Góra: Na trasie Nowy Kisielin - Droszków doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych, jeden z nich wpadł do rowu. Na miejsce wysłano służby ratownicze, wszystkie osoby samodzielnie opuściły pojazdy. Do kolejnego zdarzenia doszło również w newralgicznym miejscu przy rondzie Piastów Śląskich. Kierowca zjeżdżając z ronda w kierunku Trasy Północnej także wleciał do rowu.

SliskoLubuskieDrogi01.12.18 2

10:15 Utrudnienia na drodze Kłodawa - Barlinek. Samochody poruszają się z bardzo małą prędkością, a ciężarówki mają problem z podjechaniem pod górkę. Kierowcy wyczekują na pługopiaskarkę.
9:45 Zielona Góra: - Jak co roku służby drogowe zostały zaskoczone. Na trasach jeszcze ich nie widziałem - komentuje czytelnik Bartosz. - Na chodnikach szklanka. Dzieci mają ślizgawkę i ani śladu posypywania piaskiem - relacjonuje Pani Dorota.
9:35 Nad ranem w Krzeszycach (odcinek DK-22) doszło do pożaru naczepy ciężarówki. Odblokowany został dopiero jeden pas, ruch odbywa się wahadłowo.
9:20 Na placu Świętej Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim około godziny 8:00 ciężarówka uderzyła w trzy zaparkowane osobówki. Ponadto na "starej trójce" na wysokości Marwic koło Gorzowa Wielkopolskiego zderzyły się dwa pojazdy, ruch odbywa się stosunkowo płynnie.
9:10

Po godzinie 3:00 na DK-92 na wysokości miejscowości Koryta ciężarówka zjechała z drogi i przewróciła się na bok. Kierowca nie doznał żadnych obrażeń.

SliskoLubuskieDrogi01.12.18 1Fot. OSP Torzym

9:00 Lubuskie: Pomimo, że już od północy na drogach działały pługopiaskarki, ruch na wielu trasach jest bardzo utrudniony. Gołoledź powoduje, że dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych. Czekamy na Wasze informacje na stronie na Facebooku oraz mailu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u