Urodziła się za wcześnie, czeka ją wiele operacji. Trwa zbiórka pieniędzy na malutką Wiktorię!

03 kwiecień 2021
Urodziła się za wcześnie, czeka ją wiele operacji. Trwa zbiórka pieniędzy na malutką Wiktorię!

Malutka Wiktoria, mieszkanka Cybinki urodziła się jako wcześniak. Szereg chorób sprawił, że dziewczynka od blisko czterech miesięcy znajduje się w szpitalu. Rodzina zbiera pieniądze na przyszłe operacje oraz rehabilitacje!

Wiktoria Przygoda przyszła na świat 28 grudnia 2020 roku jako wcześniak. Malutka dziewczynka ważyła 1650 gramów. Tuż po porodzie lekarze zdiagnozowali u Wiktorii szereg wad, które wzbudziły ogromny strach i niepokój u jej rodziców. Dziewczynka cierpi na wrodzoną wadę rączek, brak niektórych paluszków, rozszczep górnej wargi oraz podniebienia, a także ma problemy z oddychaniem. 

Długa droga do pełnej sprawności

Trzymiesięczną Wiktorię czeka teraz szereg operacji oraz rehabilitacji. Rodzice dziecka nie chcąc marnować czasu, już teraz zbierają pieniądze, które mogą okazać się niezbędne w kolejnych etapach leczenia. W akcję pomocy włączyli się również okoliczni mieszkańcy.

Chęć niesienia pomocy

W mediach społecznościowych stworzona została grupa "Walczymy o Wiktorię", która zrzesza osoby chcące nieść pomoc. Członkowie grupy mogą brać udział w licytacjach różnych przedmiotów, zbierane są również nakrętki oraz baterie - cały dochód z akcji przekazywany jest na założoną przez rodziców Wiktorii zbiórkę pieniędzy. 

Mieszkańcy Cybinki nie odpuszczają i prowadzą coraz to nowsze akcje. - Zbieraliśmy już złom i nakrętki. Kolejną akcją będzie zbieranie makulatury i baterii. - pisze Pani Ewa. 

Ty też możesz pomóc Wiktorii

Przeczytaj też: Pożar budynku gospodarczego w Zielonej Górze. Szopa spłonęła doszczętnie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.