Sterowiec przeleciał nad Zieloną Górą! Pierwszy raz od 1930 roku! [ZDJĘCIA, FILM]

03 sierpień 2021
Sterowiec przeleciał nad Zieloną Górą! Pierwszy raz od 1930 roku!

Największy na świecie sterowiec Goodyear Blimp przeleciał nad Zieloną Górą. To pierwszy przelot sterowca nad miastem od 1930 roku! 

Zeppelin Goodyear Blimp ma 75 metrów długości i blisko 18 m wysokości. Na pokład zabiera dwóch pilotów i do 14 pasażerów. Gdyby chcieć napełnić go napojem gazowanym, potrzeba by do tego aż 25 530 303 puszek. Dziś największy półsztywny sterowiec na świecie przeleciał nad lubuskimi miastami. Blimp przeleciał nad Bytomiem Odrzańskim, Nową Solą, Zieloną Górą, Krosnem Odrzańskim oraz Słubicami! Punkt docelowy to Kopenhaga!

Dalsza część artykułu pod reklamą

Historyczne wydarzenie

To pierwszy przelot sterowca nad Zieloną Górą od 1930 roku. Wtedy nad miastem przeleciał ponad trzykrotnie dłuższy Graf Zeppelin. Dzisiejszy przelot Goodyear Blimp z pewnością zapadnie w pamięci wielu mieszkańców Zielonej Góry i nie tylko. 

Przeczytaj też: Pożar na stadionie żużlowym w Zielonej Górze. Zapalił się maszt oświetleniowy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u