Oddaj krew i odbierz choinkę. Leśnicy z Zielonej Góry zapraszają do akcji "Choinka dla życia"

11 grudzień 2021
Autor: 
Leśnicy z Zielonej Góry zapraszają do akcji "Choinka dla życia" Fot. LP, Pixabay

Oddaj krew i odbierz choinkę. To nowa, ogólnopolska akcja Lasów Państwowych. Już 16 grudnia będzie można podzielić się najcenniejszym darem w Zielonej Górze.

To dzięki niej możemy cieszyć się życiem. Jest ona lekiem, którego nie można wyprodukować. Krew, bo o niej mowa, jest głównym tematem akcji "Choinka dla życia" organizowanej przez Lasy Państwowe. Już 16 grudnia wszystkie osoby, które oddadzą krew lub jej składniki (płytki krwi lub osocze), otrzymają naturalne drzewka świąteczne.

Oddawanie krwi Zielona Góra

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze akcja będzie odbywała się przy siedzibie RCKiK, przy ulicy ul. Zyty 21.

- Krwiodawcy otrzymają specjalny voucher, uprawniający do odbioru choinki, które będzie można odebrać w godzinach 7:30 - 14:30. Na ten cel Nadleśnictwo Zielona Góra przygotowało 100 sztuk drzewek bożonarodzeniowych - informuje Ewelina Fabiańczyk, rzecznik RDLP Zielona Góra.

Drzewka z Lasów Państwowych pochodzą z planowanych przez leśników cięć pielęgnacyjnych oraz ze specjalnych plantacji choinkowych. Szczegółowe informacje na stronie choinkadlazycia.pl

Jak przygotować się na oddawanie krwi?

Krew i jej składniki mogą oddawać osoby w wieku od 18 do 65 lat. Należy być osobą zdrową, czyli nie mieć objawów przeziębienia oraz nie przyjmować aktualnie żadnych leków. Do oddania krwi należy zgłosić się wypoczętym po lekkim, beztłuszczowym posiłku. Dzień przed należy wypić około 1,5 - 2 litry płynów. Dodatkowo należy ograniczyć palenie oraz spożywanie alkoholu (minimum 48 godzin).

Przeczytaj też: Szlachetna Paczka. Strażacy ze Świebodzina pomogli potrzebującej rodzinie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u