Blisko 6,8 miliona na przebudowę krajowej "27" w Świdnicy pod Zieloną Górą

18 grudzień 2022
Autor: 
Blisko 6,8 miliona na przebudowę krajowej "27" w Świdnicy pod Zieloną Górą Redakcja

Droga krajowa nr 27 w Świdnicy do przebudowy. Zdaniem GDDKiA Zielona Góra będzie bezpieczniej. Koszt inwestycji to blisko 6,8 miliona złotych

Droga krajowa nr 27 na odcinku Zielona Góra - Nowogród Bobrzański przed laty była głośno nazywana przez mieszkańców "trasą śmierci", ponieważ regularnie dochodziło tu do poważnych wypadków drogowych. Teraz jest już spokojniej, ale drogowcy nadal chcą zwiększać bezpieczeństwo na krajówce.

GDDKiA Zielona Góra przebuduje drogę w Świdnicy

Jednym z elementów poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego ma być remont DK27 w Świdnicy. Przebudowa obejmie niewielki, bo blisko 2-kilometrowy odcinek. Rozpocznie się w rejonie stacji paliw, natomiast zakończy przy nowo budowanym rondzie łączącym krajówkę z drogą wojewódzką nr 282 i Południową Obwodnicą Zielonej Góry.

Zakres robót obejmuje w szczególności wykonanie nakładki bitumicznej na istniejącej nawierzchni, odtworzenie poboczy, a także remont istniejących zjazdów i rowów. Ponadto między innymi wybudowane zostaną dwie wysepki (w miejscu obecnych przejść dla pieszych), chodniki oraz oświetlenie przejść dla pieszych i zatok autobusowych. Do zadań wykonawcy należy również profilowanie istniejących skarpy i budowa muru oporowego. Niezbędna okaże się też wycinka drzew.

- Remont ma na celu usprawnienie i zwiększenie płynności ruchu oraz zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu ruchu pojazdów oraz pieszych - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Koszt? Prawie 6,8 miliona złotych

Drogowcy rozstrzygnęli już przetarg na przebudowę drogi krajowej nr 27, do którego zgłosiły się trzy przedsiębiorstwa z branży drogowej. Ostatecznie najlepsza okazała się oferta firmy STRABAG, która zaproponowała kwotę blisko 6,7 miliona złotych i gwarancję na 5 lat.

GDDKiA Zielona Góra podpisała już umowę i oficjalnie przekazała plac budowy. Teraz wykonawca ma na zrealizowanie wszystkich prac 9 miesięcy z wyłączeniem okresu zimowego, czyli od 15 grudnia do 15 marca.

Przeczytaj też: Czym palimy w piecach? Straż Miejska w Zielonej Górze prowadzi kontrole


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u